Antonówki

Drzewa owocowe
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Antonówki

Post »

Z tego co widziałem w internecie to mi wygląda na brunatną zgniliznę drzew pestkowych. :(
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Antonówki

Post »

Antonówki mają b. delikatną skórkę. Łatwo jest uszkadzana a zaraz potem wchodzi brunatna zgnilizna. Z odmian które uprawiam/łem chyba tylko Witos miał delikatniejszą skórkę = większe problemy z brunatną zgnilizną. Wspomniane wyżej owocówki/zwójki też uszkadzają skórkę i powodują problemy z brunatną zgn.
Pozdrawiam,

J
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Antonówki

Post »

Hej ja posadziłem antonówkę 7 lat temu i do tej pory nawet raz nie zakwitła. Sadziłem w wykarczowanym sadzie owocowym
:)
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Antonówki

Post »

Może choroba replantacyjna. Drzewko w ogóle przyrasta prawidłowo?
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
jagusia111

Re: Antonówki

Post »

Antonówka jeśli nie jest na podkładce karłowej może zacząć owocować nawet po 10 latach od posadzenia.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Antonówki

Post »

ERNRUD pisze:Może choroba replantacyjna. Drzewko w ogóle przyrasta prawidłowo?
Drzewko ma około 3m wysokości. Nie zauważyłem aby miała małe przyrosty. Szczepiłem inne antonówki na jabłoni w tym sadzie i one już owocują :tan Ta nowa młoda nie chce i już :twisted: Ponieważ chcę stawiać letniaka, to pewnie pójdzie jako wsad do wędzarni. Tak czy owak szkoda, że 10 lat rośnie i nic z tego nie wynikła na przyszłość :(. Może to faktycznie kwestia podkładki :( Teraz niestety już nie pamiętam jaką kupiłem. Wtedy był człowiek młody i głupi i brał w szkółce jak leci. Teraz już tylko jest głupi ;:138
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”