Przesadzanie malin

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
slakoc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 sie 2008, o 21:52
Lokalizacja: Toruń

Przesadzanie malin

Post »

Jestem początkującą osobą w tym zacnym gronie i prosze o poradę. Przy okazji budowy domu w ogrodzie miałem duże i ładne maliny.TZW ogrodnik/ bo jego porady to kich:)/zaproponował mi inne stanowsko na maliny. Oczywiście za jego radą to zrobiłem i co? Są owszem,ale jest ich mało i znacznie mniej już drugi rok. Postanowiłem je z powrotem przesadzić.I mam pytanie kiedy i jak to zrobić. Czy obciąć stare krzaki, czy przesadzić bez niczego.Proszę o odpowiedź
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie malin.

Post »

Przesadza się jesienią i na wiosnę. Ja wkopywałam całe. Przycinałam na wiosnę. Jak chcesz by się rozrosły to tnij jakieś 15 cm nad ziemią. Przyjaciółka mówiła mi (jeszcze nie sprawdzałam), że jeśli chce się by owocowały dwa razy w roku, to po pierwszym owocowaniu trzeba przyciąć pędy do miejsca, gdzie nie było owoców. Nie wiem gdzie wkopałeś te maliny, ale to może sprawa pogody? Ostatnie dwa lata były deszczowe. Moje rosną w półcieniu i mają sporo wilgoci.
slakoc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 sie 2008, o 21:52
Lokalizacja: Toruń

Re: Przesadzanie malin.

Post »

Myslę,że to nie sprawa pogody.Też brałem to pod uwagę. Dziękuję za radę i zabieram się do pracy .Pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”