Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

JanuszKR pisze:Twoja wyobraźnia ... a jest jest poparta umiejętnościami obróbki fotograficznej.
Dzięki, niestety w fotografii jestem noga. To tylko obróbka w programie Paint.
Ja bym jednak optowała za takim stojaczkiem. Oczywiście z uwzględnieniem wytrzymałości materiału. No i poziomki, nie truskawki. Byłaby frajda przez cały sezon.
Obrazek
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

BozenkaA
majs pisze:No i poziomki, nie truskawki. Byłaby frajda przez cały sezon.
Z truskawką powtarzającą też.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

No i niestety troszkę opóźni mi się wsadzanie wszystkich sadzonek do walców. W sobotę, gdy próbowałem ciąć rury gumówką, lekko uszkodziłem sobie prawą rękę. :(
Myślę, że prawa ręką będzie sprawna za jakieś dwa/trzy tygodnie, więc kombinuję co by tu zrobić.
Wczoraj i dzisiaj z wielką pomocą sąsiada i Właścicielki Działki udało się zrobić trzeci walec. Tzn. truskawki już są w środku. Ja tym razem robiłem za dyrektora. :wink: Nie powiem, że mi się nie podobało. :D
Jak na razie troszkę pod górkę mam, ale co tam. Wszystko co piękne ponoć się rodzi w bólach... Jakoś to będzie przecież.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
Kątówka to chyba moja podpowiedz, będę teraz miał twoja rękę na sumieniu :(
Dbaj aby gazeta była wilgotna w lodówce i nic im nie będzie.
3mam kciuki
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs pisze: JanuszKR
Nawadnianie kropelkowe.
Pewnie coś takiego jest dobrym sposobem podlewania: http://youtubevideo.isgoodness.com/watc ... tUnElNqd_c
Zaleta jeszcze jedna takiego łamania schematu, że nie trzeba się schylać podczas zbioru
Pozdrawiam

Janusz
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs- no coś Ty? :D
Zresztą rana goi się, jak na psie. Dzisiaj z pomocą kolegi z pracy, tzn. ja mówiłem co ma robić, a On robił, :wink: udało się dokończyć czwarty walec. I tak, kumpel ponawiercał kolejną porcję rurek, które sąsiad pociął w weekend, ja lewą ręką porobiłem nożem do tapet dziurki w walcu, w które kolega powtykał rury. Teraz tylko pozostało powsadzać ostatnią porcję 25 sztuk sadzonek truskawki Polka. Jest duża szansa, że ponieważ kolega załapał bakcyla działkowego, to jutro pod moim bacznym okiem również powsadza sadzonki. :wink:
Tak się właśnie zastanawiam, że dobrze mieć wokół siebie życzliwych ludzi i gdy przyjdzie jakaś trudna sytuacja, to sami zaproponują pomoc, nawet nie czekając na poproszenie. :D Jakoś aż tak milej się człowiekowi zrobiło, że pomimo kłopotu, udało się dzięki znajomym posunąć robotę do przodu. No to się powywnętrzniałem troszeczkę. :wink:
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
Mieć dobrych przyjaciół i sąsiadów to skarb, dz o takich nie jest łatwo.
I tak podziwiam Twój upór ;:180 ;:138
Gdyby korzonki były za długie zawsze można je przyciąć, nie zaszkodzi to truskawce.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs- z korzonkami to już wiem, bo Właścicielka Działki tak czyniła, gdy wsadzała sadzonki w trzeci walec. :wink:
A właśnie, mam takie pytanie: pisałeś, że najlepiej w tym roku poobcinac kwiaty truskawek. Rozumiem, że to się tyczy tych kupionych. A jeśli w ostatni walec wsadzę te swoje sadzonki, które na jesieni zeszłego roku uzyskałem ze swoich truskawek, to w nich też powinienem poobcinać kwiaty?
Na razie dojrzewam do decyzji, by jednak poobcinac kwiaty tylko w części truskawek. Rodzina nie wybaczyła by mi, gdyby nie było w ogóle truskawek w tym sezonie. :wink:
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za porady. :wit
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos, ja bym ewentualnie obcięła kwiatki, które już zakwitają, by truskawka mogła się ukorzenić. Innych nie. Jaki sens miałoby sadzenie, by potem pozostać bez owoców. :shock:
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
Tak dokładnie tylko tych zakupionych w tym roku, i odmian zwykłych na Selvie powinno się obciąć tylko pierwsze kwiaty, potem niech sobie owocuje.
Wiem ciężka decyzja, dla własnego spokoju i na próbę zostaw kilka krzaków niech zaczną rodzić, może zachowasz w ten sposób głowę :)
No i będziesz miał materiał porównawczy. Dlatego powinno się rozplanować sadzenie truskawek na 3 lata, w nowo posadzonych obcinasz kwiatki a 1,2 i 3 latki spokojnie sobie owocują.
Selve powinno się zasili 2-3x podczas owocowania, najlepiej dolistnie.
Pozdrawiam.
BozenkaA
Truskawka jest jak kobieta musi dorosnąć i dojrzeć do wychowywania potomstwa.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs pisze: BozenkaA
Truskawka jest jak kobieta musi dorosnąć i dojrzeć do wychowywania potomstwa.
Dzięki Majs. Coś o tym wiem. :D Ale zwykłe grządki z truskawkami trochę się różnią od tych robionych przez Slawgosa. Poza tym, rośliny wcale nie są głupie. Jeśli będą czuły, że za wcześnie na owocowanie, będą mieć mniej kwiatów, drobniejsze owoce, później zakwitną.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

BozenkaA
;:3 troszkę mam takich właśnie zwykłych grządek od kkkkilku lat, i możesz mi wierzyć albo nie, ale dopuszczenie do owocowania młodych sadzonek jest widoczne przez następne lata.
I tu nie chodzi tylko o korzonki, podczas owocowania zostaje zahamowany wzrost rośliny cała energia idzie w owoce, Po takim owocowaniu młoda roślinka jest osłabiona i nie zdąży się zregenerować do zimy. Nie wspomnę o odpowiedniej ilości liści chroniących paki kwiatowe zimą.
Przed zimą truskawka powinna mieć czas na zebranie odpowiedniej ilości składników pokarmowych w korzeniach co zapewni lepsze przetrwanie mrozów i odpowiedni starty wiosna, ale czy taka wymęczona zdąży to zrobić?
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

:wit
jestem ciekawa, jak będą owocować moje truskawki, które w zeszłym roku oskalpowałam, za namową życzliwej osoby, z pierwszych kwiatków...a sadzone były jesienią 2010 ;:14
później miałam istny matecznik, sporo sadzonek przygotowałam na ten rok :lol:
pozdrawiam
Iwona
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”