Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawka wiszaca pielęgnacja?????

Post »

Kent przy sprzyjających warunkach lubi powtórzyć owocowanie.
A jeżeli chodzi o wiszące to majs ma racje ze to chwyt reklamowy .. przypomniało mi się jak lata wstecz hitem były truskawki pnące znajomy to nawet zrobił pergolę :;230 :;230 a jakie były drogie tak że trzeba uważać aby nie dawać się nabijać w balona :;230 :;230
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs- oj namęczyłem się, żebyś wiedział. :wink: I najgorsze jest to, że jeszcze kawał roboty, z przewagą piłowania rur, przede mną.
mr25ur- producent, to już raczej nie zarobi więcej na mnie. Dogadałem się z sąsiadem, który pracuje jako hydraulik. Obiecał, że wszelkie odpady rur dłuższe niż 25cm będzie mi odkładał. Taki układ mi nawet pasuje. :D
kamma- ja również mam nadzieję, a jeszcze większą nadzieję ma moja córeczka. :wink:
Ruda2011- jakby sie tak zastanowić, to jednak mam już 50%. :wink: Choć coś tam ostatnio Właścicielka Działki wspominała o rozdzielności majątkowej. Ale to się tyczyło mojego podejścia (jak co roku zresztą) do rozliczenia rocznego. Znając życie i siebie, pewnikiem ostatniego dnia wyląduję w okolicach 23.30 na Poczcie Głównej we Wrocławiu, żeby wysłać zeznanie roczne. :D
No dobra, a teraz kolejna porcja zdjęć. Troszkę się robota posunęła do przodu. Co się pozmieniało sami oceńcie. :wink:
Aha- potrzebuję jeszcze 56 sztuk rurek do sadzonek, czyli licząć każdą rurę po 25cm wychodzi, że muszę zorganizować 14 metrów rury fi 11cm... całość pociąć, ponawiercać i wsadzić w walce... a na końcu powsadzać sadzonki truskawek... Pikuś normalnie. :D
Aha drugie- majs- możesz podpowiedzieć ile czasu mam, by te sadzonki z pierwszego zdjęcia trafiły do ziemi :?: Jeśli na przykład będę zmuszony wstrzymać się z sadzeniem do soboty (brak rur), to czy sadzonki przeżyją i jak ewentualnie zabezpieczyć je, by wytrzymały z cztery, pięć dni. Pozdrawiam. :wit

Otrzymałem zamówione 100 sadzonek truskawek (25 sztukx4 odmiany). Od prawej: Polka, Honeoye, Kama, Pandora. W sumie zamawiałem Kenta, a nie Polkę, ale co tam. Dymić nie zamierzam.
Obrazek
Ponieważ faktycznie czarna agro zbyt mocno przyciąga słońce, postanowiłem przykryć każdy walec białą włókniną:
Obrazek
Walec opatulony białą agrowłókniną:
Obrazek
Dwa walce opatulone:
Obrazek
Obrazek
Sadzonki wreszcie trafiają do pierwszego walca:
Obrazek
Do drugiego też:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejny walec, tym razem wsadzane będą rury fi 9cm. Dobrze się stało, że są węższe, bo i walec najcieńszy ze wszystkich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
Sadzonki owiń gazetami namocz i do lodówki kilka dni spokojnie tam mogą poleżeć.
Ładnie to wygląda naprawdę fajnie.
Mam wrażenie albo złudzenie,że niektóre z tych truskawek są wsadzone troszkę za płytko.
Może spróbuj ciąć rury szlifierką kontową i z tarcza do metalu.
a tu jest ilustracja poglądowa
http://www.hortplant.pl/index/article/id/7/
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs- to w takim razie, po południu spryskiwaczem z wodą potraktuję sadzonki, owinę każdy pęczek w gazetę i do lodówki na sam dół do plastikowego pojemnika. W sobotę lub niedzielę będę dopiero wkładał je w walce, więc wyjdzie 3, 4 dni. Dzięki za pomoc i poradę. ;:136
Co się tyczy głębokości sadzenia, to raczej na pewno jest to złudzenie, że za płytko. :wink:
Ale dla pewności będąc dzisiaj na działce, każdą sadzonkę jeszcze ze trzy razy sobie dokładnie obejrzę. :D
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
Jaka tam pomoc ciąć rurki sam musisz :)
Zdjęcia lubią przekłamywać, 3-4 dni w lodówce to żaden problem jak będą miały wilgoć to do następnego weekendu wytrzymają spokojnie w lodówie.
Powodzonka trzymam kciuki.
Jeśli będziesz dobrze gospodarował wodą, i nie będą przelewane, żadne świństwo ich nie dopadnie(odpukuje w niemalowane ) to na pewno truskawka się odwdzięczy wspaniałymi owocami.
Niestety w tych sadzonych zakupionych w tym roku powinieneś obciąć kwiaty, a przynajmniej na części z nich. Na Selwie wystarczy jak obetniesz pierwsze kwiaty.
Sadzonki zakupiłeś bardzo ładne, system korzeniowy ładnie rozwinięty.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

U mnie nieco skromniej, elsante i selva :wink:

Obrazek
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

http://youtubevideo.isgoodness.com/watc ... PbIz_QI4V0
http://youtubevideo.isgoodness.com/watc ... PBUIl6z5xw
Tak dla tych co czytają tylko ostatnie posty
mr25ur
Selvy nie jadłem ale słyszałem dużo złego o tej truskawce, powtarza ale podobno jest mało smaczna.
Elsanta ładna truskawa i smaczna, ale ta nie powtarza.
brak polskich znaków
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Ciekawe pomysły dla osób zainteresowanych
kent przy sprzyjających warunkach powtarza owocowanie
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos pisze:
Ruda2011- jakby sie tak zastanowić, to jednak mam już 50%. :wink: Choć coś tam ostatnio Właścicielka Działki wspominała o rozdzielności majątkowej. Ale to się tyczyło mojego podejścia (jak co roku zresztą) do rozliczenia rocznego. Znając życie i siebie, pewnikiem ostatniego dnia wyląduję w okolicach 23.30 na Poczcie Głównej we Wrocławiu, żeby wysłać zeznanie roczne. :D
:;230 ;:224
Też bym Cię tak postraszyła. US oraz ZUS to dwie instytucje, z którymi nie ma zmiłuj. A nie wspomnę nawet o tym, że zeznanie można wysłać pocztą elektroniczną.

Poradźcie mi truskawkę smaczną i powtarzającą ( chcę mieć wszystko w pakiecie :lol: )
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

selva nie jest smaczna to już sprawdzone, a spotkałam się z takimi praktykami ze obrywali częściowo kwiatki u kenta na wiosnę to nawet sporo owoców miał jesienią.
Ja miałam już kenta i byłam zadowolona smaczne ładne owoce zdrowe krzaki i bez obrywania kwiatów troszkę powtórzył owocowanie.
Teraz też nabyłam nowe sadzonki
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos, o mateczko!!!!
z niecierpliwością czekam na dalsze fotorelacje, mój drogi Małżonek będzie Cię pewnie przeklinał w następnym roku :lol:

z sentymentem patrzę na Lwówek ;:173 - kiedyś mieszkałam we Wrocławiu...
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

juda
No Kent owszem czemu nie, tylko to drugie owocowanie może być albo nie, wszystko zależy od warunków. zamiast Selvy ludziska sadzą Evie II i podobno jest ok.
Powtarzająca powinna kwitną i rodzic ciągle przez kilka mc.
leniawka
No proszę kto nas odwiedził :wit
Dajcie żyć tym chłopakom a nie tylko mąż to mąż tamto :)
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs :wit
też się stęskniłam...
miałam trochę "przestoju", ale już będę regularnie zaglądać, moje truskaweczki pięknie przezimowały, ładne krzaczory są i teraz tylko ciepełka trza ;:3
poszalałam w tym roku i przygotowałam rozsadę ok. 60 krzaczków poziomek (Baron.. i Regina) i sporo truskawki temptation, a tu przeprowadzka się przeciąga....

ach ta Wasza męska solidarność :lol:
pozdrawiam
Iwona
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”