Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Tecla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 mar 2016, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poradźcie. Zniszczone maliny i truskawki

Post »

Dzień dobry.
Mój truskawkowy problem narodził się zimą. Przez całe ubiegłe lato moje wiszące, ozdobne truskawki, były piękne i smaczne. Zimowały na strychu razem z poziomami i niestety są w złym stanie. Poziomki przetrwały całkiem ładnie, natomiast truskawki mimo podlewania wyglądają jak suszki. Czy są szanse aby je uratować? Jeśli tak to w jaki sposób?? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Obrazek
T.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Poradźcie. Zniszczone maliny i truskawki

Post »

Zacznij od usunięcia suchych części roślin, żeby nie zaatakowała szara pleśń, powinny mieć bardziej sucho, niż mokro, prawdopodobnie przemarzły.
Tecla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 mar 2016, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poradźcie. Zniszczone maliny i truskawki

Post »

Taki był mój pomysł. Ale czy ucinanie ich przy samej ziemi ma sens? Chciałabym. Aby chociaż późną wiosną się zazieleniły.. :(
No właśnie, zostały ostatnio podlane i nadal mają mokro :( da się jakoś osuszyć ziemię?
Bardzo dziękuję za pomoc!! :)
T.
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Poradźcie. Zniszczone maliny i truskawki

Post »

Tecla

Obawiam się, że te truskawki są już martwe . Po prostu uschły (może miały za sucho, może za mokro, może zmarzły). Dla pewności zajrzyj przy samej ziemi czy nic tam się nie zieleni. Jeżeli nie, to trzeba będzie kupić nowe truskawki.
Ewa
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Truskawki zwisające

Post »

Stałam się szczęśliwa posiadaczką pierwszej truskawki wiszącej :) ma śliczne kwiatki w kolorze ostrego różu jednak nie wiem co to za odmiana, wiem tylko tyle że owoce są bardziej podłużne, może ktoś wie jaka odmiana tak kwitnie? :wit
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Truskawka która nie owocuje (pnąca)

Post »

Witam. Jakieś 4 lata temu nabyłem (tudzież dałem się oszukać) na truskawki pnące z allegro, chyba Humii. Truskawki okazały się dość plenne jednak do dziś dnia nie doczekałem się ani jednego owocu z nich. Czy możliwe że truskawki potrzebują zapylacza? Poniżej foto kwiatków zrobione dziś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Dość dawno nie było wpisów w tym wątku. Odnowiłem rośliny w swojej beczce na truskawki i poziomki (m.in. wsadziłem truskawki odmiany Albion) i stwierdzam, że mrówki trochę szkód wyrządziły poprzedniej uprawie. Aby zapobiec ponownemu zasiedleniu beczki przez mrówki zaeksperymentowałem w ekologiczny sposób wtykając suche gałązki lawendy do ziemi ( pozostałości jesienne podcinania tych roślin), bo gdzieś czytałem, że mrówki nie lubią lawendy. Na razie mrówki trzymają się od beczki z daleka. Czy ktoś ma może inne ekologiczne sposoby na mrówki?
Pozdrawiam

Janusz
jakutis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lip 2016, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Truskawki małe owoce

Post »

Witam, zwracam się z pytaniem.. mam truskawki na balkonie odmiany nie pamiętam... Ładnie kwitną, zawiazuja się owoce, ale rosną bardzo małe.. Nawoże biohumusem
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Truskawki w donicach,skrzynkach itp. (zwisające,pnące)

Post »

Dostałam krzaczek truskawek z mocno różowymi kwiatkami. Z tego co widzę ziemia jest ogrodowa i obejmuje tylko połowę donicy. Pytanie jakie przygotować podłoże ?
Rubus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 sie 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki w donicach,skrzynkach itp. (zwisające,pnące)

Post »

Pod truskawkę dostaniesz spokojnie w sklepie worek z ziemią już z nawozem i odpowiednim odczynem pH.
Gdyby chodziło o większa ilość, to sam kierowałem się wskazówkami od zaprzyjaźnionego ogrodnika, co uprawia w tunalach. Na pewno warto w takim przypadku pogadać z praktykiem.
Ninka89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 wrz 2016, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Truskawka zaczęła kwitnąć

Post »

Nie wiem czy to odpowiedni dział, żeby o to pytać. Posadziłam- posiałam - nasiona się sieje sobie nasionka truskawek w skrzynce na zewnątrz. Długo nie rosły, w końcu jak wyrosły to już się powoli zimno zaczynało robić, więc przestałam podlewać i do nich zaglądać, bo sądziłam, że i tak nic z tego nie będzie. Dzisiaj zajrzałam do tej skrzynki, a kilka z tych truskawek wypuściło kwiaty. Część z nich ma czerwone liście. I tu moje pytanie: czy opłaca je się przesadzać do doniczki i zabrać do domu? Czy wyrosną mi z tego truskawki? I co z zapyleniem? W nocy jest u mnie ok. 5-0 stopni, no i liście im poczerwieniały - uda się to jeszcze odratować?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawki w donicach,skrzynkach itp. (zwisające,pnące)

Post »

Witam
Właśnie złożyłam zamówienie przedsezonowe między innymi na odmianę Toscana
Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tą odmianą?

Pozdrawiam :)
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Truskawki w donicach,skrzynkach itp. (zwisające,pnące)

Post »

Fajna jako ozdobna - kwiaty ciemnoczerwone. Owoce niewielkie, dość wąskie i długie. Smakowo - taka sobie, jak na ozdobne - dość smaczna, jako deserowa - praktycznie każda inna jest smaczniejsza.
Z ozdobnych moim zdaniem najsmaczniejsza jest odmiana Roman o różowych kwiatach.
Pozdrawiam,

J
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”