Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Post »

na wiśniach dosłownie każdej, liście mi zółkną i opadają. Gdzies tak 1/4 - 1/3 drzewka. Nie wiem dlaczego tak jest , czy to jakas choroba czy może za duzo opadow bylo ?


Mam starą papierówkę, jakieś 26 lat w tym roku było mnóstwo jabłek ale traz widze że wszystko opada. To dosłolwnie malutkie jabłuszka, wszystko opada i nie mam zielonego pojęcia co mogło to spowodować.

Proszę o pomoc jakieś sugestie...

EDIT : dołączam foto, kliknij na obrazek aby powiększyć : LINK http://img638.imageshack.us/img638/6047 ... crcopy.jpg
=============
Płeć: Męszczyzna
piotrusiek1111
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 kwie 2010, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Post »

Co do wiśni to dotknęła je raczej drobna plamistość drzew pestkowych .Grzyb ma w tym roku bardzo sprzyjające warunki ciepło i dużo opadów.
Nie wiem czy można o tej porze cokolwiek zrobić. Opryski powinno się zacząć od końca kwitnienia co 10 dni aż do zbioru z uwzględnieniem okresu karencji.
Najgorsze jest to ,że jak opadną liście to owoce mogą ci nie dojrzeć.Spróbuj zapytać w sklepie o środek o działaniu interwencyjnym,żeby zahamować rozwój choroby.
Może to być również niedobór azotu,ale to mało prawdopodobne. :wit
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Post »

Nie wiem czy to cokolwiek pomoże ale dodałem foto tej wisienki 1rocznej. opryskac to teraz czymś czy zostawić jak jest ? Rozumię z postu wyzej żę szansy teraz na uratowanie wielkiej nie ma...
=============
Płeć: Męszczyzna
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Post »

Nie ma co panikować, moja wiśnia rok temu była znacznie bardziej porażona i żyje :wink:
Pryśnij Score lub Topsinem [lub czymś innym, wiem że te dwa na plamistość działają] i infekcja się zatrzyma.

A co do papierówki - taki już jest ten rok, u mnie na razie zawiązki nie spadają ale jest ich wyjątkowo mało.. podobnie jak na innych drzewach owocowych.
Pozdrawiam, Maciek.
Marcin221
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 9 maja 2009, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: RADOMSKO

Re: Na wisniach opadają liście (żołte) a na Papierówce opadają m

Post »

Masz dar urodzaju na papierówce, dzewo jest obcjazone i eliminuje najsłabsze zawiazki, mozna powiedziec ze jest ok masz pewnie nie przeciete drzewo, u mnie owocowala nie cieta co dwa lata miala mnostwo malych owocow, po przecieciu wrociła do owocowania co rok i owoce sa piekne, mozna samemu jeszcze usowac zawiazki lecz na 26 letnim drzewie jest to pracochlonne, Twoja papierówka ma chorobe nadmiernej plodnosci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”