Co to może być za odmiana gruszy?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Miała być Komisówka, ale chyba nią nie jest :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Nikomu nic ten zawiązek nie przypomina? :roll: Zastanawia mnie ten kolor, bo chyba powinien być zielony (poza tym za wcześnie weszła w owocowanie ta grusza, żeby być Komisówką :( )

Dawajcie swoje typy, bo nie wiem, kiedy przymierzać się do zbioru :;230
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Dominiko u mnie zawiązki grusz (mam trzy odmiany) mają taki sam kolor.Z biegiem czasu przebarwiają się na kolor zielony więc nie dziw się że teraz mają taką barwę.Ile lat ma Twoje drzewko? Dużo jest na niej zawiązków?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Aha, no to poczekam w takim razie. Grusza ma hmmm... chyba czwarty rok, z tym, że pierwszy rok (do maja następnego sezonu) rosła w donicy i po posadzeniu do gruntu mało urosła, dopiero w zeszłym roku porządnie. Ostały się 2 zawiązki, a kwiatów było mnóstwo. Niestety dużo przemarzło, jeszcze w pąku.
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Ja akurat nie mam tej odmiany ale z tego co wiem rozpoczyna owocowanie właśnie w czwartym roku więc może Twoja grusza to jest Komisówka. Ciekaw jestem gdzie kupowałaś swoją gruszkę?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Hmmm... w mojej starej książce (Pomologia) jest napisane, że Komisówka bardzo późno wchodzi w owocowanie, czasem i po 10 latach :roll: Na pigwie dużo wcześniej, ale moja jest szczepiona na kaukaskiej. Grusza była ometkowana (paszport), kupowana w sklepie ogrodnicznym.

Aha - odginałam gałęzie - to może przyspieszyć wejście w owocowanie, ale chyba nie tak bardzo :wink:
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Hmmm...W takim razie Dominiko poczekaj do jesieni aż owoce dojrzeją wtedy łatwiej zidentyfikujesz swoją odmianę.Ja także kiedyś kupiłem w renomowanym sklepie ogrodniczym ulubioną Konferencję która okazała się całkiem inną odmianą. :wit
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Będę czekać, oby owoce dotrwały :wink: Dzięki!!!
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Może Carola wcześnie wchodzi w owocowanie. "Krzyżówka odmian Johantorp i Komisówka.
Pokrój
Drzewo rośnie umiarkowanie silnie. Korona wzniesioną, średnio zagęszczającą się, łatwa w formowaniu, konary odchodzą od przewodnika pod szerokim kątem. Ze względu na wytwarzanie dużej ilości pionowych pędów jednorocznych wymaga cięcia letniego.
Owoce
Duże lub bardzo duże, niesymetryczne, szeroko-stożkowate, wydłużone, mocno zwężające się przy szypułce. Skórka zielona, gładka, po dojrzeniu żółtozielona pokryta od strony nasłonecznionej, czerwonobrązowym rumieńcem. Czasem ordzawiona. Przetchlinki liczne, wyraźne i duże. Szypułka średniej długości i grubości, wygięta, przeważnie osadzona lekko z boku. Kielich średniej wielkości zamknięty lub półotwarty, osadzony w płytkim, ordzawionym zagłębieniu. Miąższ żółtobiały, zwięzły, średnio ziarnisty, soczysty, bardzo aromatyczny, kwaskowato-słodki. Komórki kamienne słabo wyczuwalne."
wodnik
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Witia może mieć rację.Swoją drogą grusza(jeśli by się nią okazała)Carola bardzo smaczna.
A paszport........(nie mówiąc o oszustwie)jest jeszcze błąd ludzki.
Tylko czasem jak się chce upragnioną długowyszukiwaną odmianę,a okoliczności sie zbiegną ktoś pomyli to chce się ;:44 ;:44 ;:44 delikwenta.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Może zrobimy zakłady :;230

Jeśli zawiązki nie opadną (myślę, że sama nie zrzuci, bo wyglądają bardzo dziarsko :wink: i rosną, ale jakieś grady, wichury i inne trzęsienia ziemi - na to nie mamy wpływu), to oczywiście dam fotę.
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

Witam!
Również mam podobny dylemat, tyle że podwójny. Posadziłem dwie grusze z nadzieją że są to komisówki. Jedna ładnie zawiązała teraz, w czwartym roku, bardzo podobnie wyglądające zawiązki, chociaż jest stosunkowo małym drzewkiem ok.1,8m. Druga natomiast ma 7 rok jest wysmukłym drzewem ok.3.5m ale niestety jeszcze nie kwitła. Natomiast rośnie silnie. Czekam na efekt końcowy, może uda się ustalic odmianę po owocach. Pozdrawiam. romekp
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Co to może być za odmiana gruszy?

Post »

romekp pisze:Witam!
Również mam podobny dylemat, tyle że podwójny. Posadziłem dwie grusze z nadzieją że są to komisówki. Jedna ładnie zawiązała teraz, w czwartym roku, bardzo podobnie wyglądające zawiązki, chociaż jest stosunkowo małym drzewkiem ok.1,8m. Druga natomiast ma 7 rok jest wysmukłym drzewem ok.3.5m ale niestety jeszcze nie kwitła. Natomiast rośnie silnie. Czekam na efekt końcowy, może uda się ustalic odmianę po owocach. Pozdrawiam. romekp
Może Romku masz Komisówki zaszczepione na dwóch róznych podkładkach.Te zaszczepione na karłowych o wiele szybciej wchodzą w owocowanie niż te na silnie rosnących np.na kaukaskiej.Jeśli masz dwie inne odmiany Komisówkę i coś innego to też chyba nie będzie dla Ciebie to zła wiadomość bo Komisówka aby dobrze owocowała potrzebuje zapylacza. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”