Odmiana bezpestkowa winorośli - którą wybrać?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Odmiana bezpestkowa winorośli - którą wybrać?

Post »

cortyzol pisze:...Nowe pędy owocujące powstają z pozostawionych latorośli nieowocujących jeszcze....
A skąd takie rewelacje?

Winorośl owocuje z pędów które wyrosły w roku poprzednim! i nie ważne czy owocowały czy nie. Na każdej latorośli (jeszcze pędzie zielonym) w kącikach liści tworzą się pąki z których w roku następnym wyrasta latorośle owocujące.

I przy cięciu trzeba o tym pamiętać.

Co do wymienionej strony to jest tak nieczytelna że nawet nie chce mi się jej czytać.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Odmiana bezpestkowa winorośli - którą wybrać?

Post »

Bogdan - musisz zweryfikować swoje poglądy na prowadzenie/cięcie winorośli :wink:

Żeby była jasność - nie namawiam cię, żebyś stosował takie prowadzenie jak w tym linku, który podałam - po prostu jest to jakaś alternatywa i nic nie trzeba zawiązywać, żeby wiedzieć co wyciąć a co zostawić :wink:
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Odmiana bezpestkowa winorośli - którą wybrać?

Post »

Nie trzeba zawiązywać ,to fakt. Ale już przy 5 pniach z długimi ramionami można się myknąć.A czerwona tasiemka nie zaszkodzi.Babcia moja wiązała nad drzwiami czerwoną tasiemkę.Mówiła tak na wszelki przypadek przed złym okiem i dodawała coś tam jeszcze o księżach.To by było na tyle.Jak dojrzeją wkleję zdjęcie.Teraz nic nie widać i tylko zielono mi a pod lewym okiem niebiesko.Wkręcali mi w szczękę cztery implanty.Cholera to jednak nie takie proste jak cięcie winorośli.
Bogdan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”