Czereśnia 'Summit'

Drzewa owocowe
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

A jeszcze ten stożek wzrostu głównego pnia- gałąź pienna niby jest cała zielona ale bez końcówki jakby zgniła czy to dyskwalifikuje sadzonkę? Ma dopiero 180 cm.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Mógłbyś wstawić zdjęcie tego wierzchołka? Może monilioza ją atakuje lub przemarzła. Jeśli tak, trzeba wyciąć do zdrowego pąka/przyrostu, czereśnia się później rozkrzewi w tym miejscu :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

niestety nokia mi strajkuje- a cyfrówki muszę się nauczyć wgrywać chyba że mms-em...
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Jurek pisze:Co do wielkości owoców- zgoda, są duże. Co do plenności- tutaj bym polemizował, ale może niech pomolog się wypowie.
Obecny :D Tak, to prawda - plonuje raczej średnio, ma tendencję do "zrzucania" dużej ilości zawiązków (bo kwitnie i zawiązuje bardzo dobrze). U nas, we Wrocławiu jest nieco lepiej... martwi mnie tylko położenie tej Twojej działeczki (Kowale?, Różanka?)... znam to niestety z własnego doświadczenia (działkowego)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Pomolog! Witaj wrocławiaku, nie nie Różanka, działkę mam w bardzo znacznym miejscu. Wiesz gdzie na Kozanowie był most pontonowy na cmentarze? Celtycką na wał. Po lewej jest Staszek-Rabarbar(40 arów) a za nim ja, pod samym wałem. Taki klin ok. 4-5 arów. Dojazd z asfaltu brukowaną drogą pod samą furtkę. Wpadnij kiedyś- forumków też zapraszam:). Teraz bardziej od kumulacji 12 mln zajmuje mnie fala a rano się okaże, czy się mszycom powodzi czy powiedzie.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Wiem doskonale gdzie :wink: No i... życzę, żeby działeczka ocalała, bo moja przygoda z ogródkiem skończyła się właśnie w 1997 roku (była na Swojcu).
Pozdrawiam serdecznie :wink:
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

no moje uprawy podwodne- w mordeczkę... Roślinki nabierzcie na tydzień powietrza i... zanurzenie:(...
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Właśnie widzę na zdjęciach... :( Przykry widok :?
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Mam powódź, wody 120cm- czereśnia summite ok. 50cm wystaje- tylko mszyce są zadowolone, moje 90cm ziemniaki już wystają spod wody bo ubyło na odrze pół metra do dzisiaj. Zobaczymy co z clematisami, pięciornikiem, krzewuszką, ognikami szkarłatnymi i berberysem- nowymi nasadzeniami o użytkowych 30 malinach i 80 truskawkach już myślę z nadzieją, że przetrwają... papierówka i czereśnia też. Panie Boże...http://www.forumogrodnicze.info/posting ... 34&t=34614#
Porobiłem zdjęcia może już jutro je umieszczę bo prądu Kozanów nie miał dobę a net dopiero w tej chwili wrócił.
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Mam powódź, wody 120cm- czereśnia summite ok. 50cm wystaje- tylko mszyce są zadowolone, moje 90cm ziemniaki już wystają spod wody bo ubyło na odrze pół metra do dzisiaj. Zobaczymy co z clematisami, pięciornikiem, krzewuszką, ognikami szkarłatnymi i berberysem- nowymi nasadzeniami o użytkowych 30 malinach i 80 truskawkach już myślę z nadzieją, że przetrwają... papierówka i czereśnia też. Panie Boże... ;:65
Porobiłem zdjęcia może już jutro je umieszczę bo prądu Kozanów nie miał dobę a net dopiero w tej chwili wrócił.
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

oj
jozefek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Moja czereśnia ma czerwone cętki na tych z liści, które były pod wodą. To się nie rozprzestrzenia na wyższe liście. A zanurzona papierówka schnie, zwinęła większość liści. Może odbije...
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Czerwone liście - oj, fatalnie :( Najszybciej jak możesz podaj żelazo i magnez... i w zasadzie tyle możesz zrobić. Niestety taki efekt jest przy - że tak niezręcznie to ujmę - "początku śmierci drzewka przez uduszenie". Zalany system korzeniowy to brak dostępu tlenu... obserwuj drzewko uważnie przez najbliższe dni - szanse na ratunek są, powiedzmy, średnie - ale warto spróbować
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”