Czereśnia 'Summit'

Drzewa owocowe
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Bardzo się cieszę, że drzewko "doszło do siebie"... nie zawsze tak bywa - szczególnie w przypadku czereśni... co do dalszego postępowania - proponuję wstawić zdjęcie ;)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Czereśnia Sumit

Post »

Witajcie,

Odświeżę temat. Dzisiaj dostałam w prezencie drzewko Czereśni Sumit, więc skoro dostałam to teraz muszę posadzić na działce. Tutaj powstaje moje pytanie, czy z Waszego doświadczenia, drzewko to potrzebuje stanowisko mocno słoneczne? Jaką ziemię?
Mam na działce raczej mocno piaszczystą ziemię, ale mam też kupione do wykorzystania kilka ton czarnoziemu z torfem. Czy jeśli wymieszam piachu i tego czarnoziemu - będzie to odpowiednie podłoże, żeby posadzić na nim tą czereśnie? Czy półcień wchodzi w grę? Czy po posadzeniu czymś nawozić/pryskać tą czereśnie? Dziękuje!
Olga.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnia 'Summit'

Post »

Czereśnie raczej preferują słoneczne stanowiska , no i jak większość drzew słabo rośnie na piachu także przydała by się lepsza ziemia , pomyśl też o ochronie przed szpakami w przyszłości (formowanie korony ).Co do oprysków to jedni pryskają inni nie , poczytaj na forum i jest sporo wiedzy a jak coś to pytaj. :wink:
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Czereśnia 'Summit'

Post »

Dzięki - poczytam. Chyba wsadziłam ją w dobrym miejscu, choć ma też i cień... bo puściła dużooo pędów/listków :) Pryskać nie zamierzam...
Olga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”