dziwna morelka

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

dziwna morelka

Post »

Pozwalam sobie przenieść maje pytanie z postu:" morela - kiedy owoce", licząc na odzew: co będzie z moją morelą Somo lub Early Orange (nie pamiętam), która owocuje jak kwitnący judaszowiec, wprost z pnia. Ma 2 rok, w ub. roku smaczne owoce wszystkie pospadały. Czy można temu zaradzić?
Obrazek
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dziwna morelka

Post »

Dojrzałe owoce moreli bardzo łatwo spadają , to jest normalne . Jeśli piszesz , że były smaczne to znaczy ze były dojrzale ... Więc nie ma potrzeby zaradzać , wszystko idzie zgodnie z procedurą ;:3 .
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: dziwna morelka

Post »

O to chodzi, że niekoniecznie dojrzałe. Widać taka jej uroda, ale dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: dziwna morelka

Post »

Mam morelę o podobnej urodzie - wysoka ponad miarę, w porę nie przycięłam, ale zeszłego roku rewelacyjnie owocowała, mam nadzieję,że w tym roku będzie podobnie. Zazwyczaj drzewa zrzucają nadmiar zawiązków. Gdy sucho, nie żałować wody.
Waleria
Karolina1975
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 maja 2010, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: dziwna morelka

Post »

Jakaś strasznie wybujała ta Twoja morela? - chyba zapomniałaś o jej regularnym przycinaniu? Zgadzam się z poprzednikami - owoce opadają kiedy są dojrzałe. Dziwne, że u Ciebie także te, które dojrzeć jeszcze nie zdołały. Ale może regularne podlewanie i zastosowanie nawozu pomoże. Pozdrawiam
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwna morelka

Post »

Karolina1975 pisze:...Dziwne, że u Ciebie także te, które dojrzeć jeszcze nie zdołały...
To jak najbardziej naturalny, fizjologiczny proces. Opadają niewykształcone zawiązki owocowe lub takie, które z różnych przyczyn nie dojrzeją (np. przemarznięte).
Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”