Średnica korony drzew owocowych

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Średnica korony drzew owocowych

Post »

Pomóżcie mi uporządkować poniższe drzewka według średnicy korony. Pomoże mi to efektywniej zagospodarować miejsce.

Nektaryna Fantasia, Brzoskwinia Harnaś, Czereśnia Burlat (Gisela5), Czereśnia Rivan (colt), Wiśnia Debreceni, Grusza Konferencja (grusza kaukaska), Grusza Lipcówka (grusza kaukaska), Śliwa Cacanska Lepotica.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Średnica korony drzew owocowych

Post »

Witam , szerokość korony zależy od kilku czynników - podkładki , cięcia ,odmiany mniej ale też ] jeśli nie zamierzasz ciąć i dbać o koronę to tak 1. czereśnia na colcie ,2. grusze 3. czereśnia na giseli5 śliwa brzoskwinia ,nektarynka wiśnia [ mniej więcej tyle samo miejsca ]
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Średnica korony drzew owocowych

Post »

Tak się właśnie spodziewałem. Posadziłem w rozstawie od 425 cm do 550 cm pojedyńczy rząd, także ograniczone miejsce jest tylko z jednej strony. Czy mimo wszystko nie za wąsko? Najmniejsza odległość jest między śliwą a wiśnią - 425cm, a największa między czereśnia a gruszą 550cm.
kaszmirka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 sty 2014, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, okolice Pułtuska

Re: Średnica korony drzew owocowych

Post »

Według mnie odległość jaką zastosowałeś jest całkiem przyzwoita. Z uwagi na to ,że w pozostałych kierunkach drzewka mogą rozrastać sie swobodnie nie powinno być żadnych problemów nawet bez ich przycinania.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Średnica korony drzew owocowych

Post »

Witam , sadzę jabłonie różne raczej stare na m26 w rozstawie 3x3,5 m. Gleba 3 klasy, co wy na taki rozstaw ? Ile pożyją na m26 ? Ale tak pusto mi się wydaje :(
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, o 16:53 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o rozpoczynianie kolejnych zdań wielkimi literami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”