Kolcowój pospolity a kolcowój chiński

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolcowój pospolity a kolcowój chiński

Post »

U mnie pod koniec sierpnia początek września kwitł a w połowie października rozpoczęły owoce dojrzewać aż do teraz.

-- 11 lis 2015, o 22:08 --

Tyle że od początku listopada się już nie nadają do jedzenia bo są nie dojrzałe.
dickkormor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lis 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolcowój pospolity a kolcowój chiński

Post »

Z zainteresowaniem przeczytałem Państwa dyskusję na temat jagód goji.

Według mojej wiedzy z różnych źródeł jagody goji mają sprzyjać długowieczności i witalności. Dlatego moim zdaniem jagody goji są owocami kolcowoju chińskiego. Około dwóch lat temu czytałem w jednej z książek legendę o pewnym długowiecznym Chińczyku. Kiedyś spotkał on mędrca, który nauczył go codziennego spożywania jagód właśnie kolcowoju chińskiego. Ten Chińczyk bardzo długo żył między innymi dzięki spożywaniu jagód kolcowoju chińskiego.

Moje doświadczenia ze spożywania jagód goji:
Przez około półtora roku zażywałem te jagody goji codziennie (każdego dnia do okóło 70 jagód). Zrezygnowałem z jedzenia jagód goji kiedy na opakowaniu stwierdziłem napis: "Konserwowane dwutlenkiem siarki." Wiem, ze dwutlenek siarki jest trucizną . W rozmowie z właścicielką sklepu zielarskiego dowiedziałem, że jagody goji suszone w sposób naturalny (bez dwutlenku siarki) kosztują (prawdopodobnie w hurtowni) około 150zł z pół kilograma. Są one oznaczane literami bio-. Są też określane jako ekologiczne. Moim zdaniem, jeżeli dbamy o swoje zdrowie to nie wolno kierować się najniższą ceną jagód goji.

Pozdrawiam,
dickkormor
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Kolcowój pospolity a kolcowój chiński

Post »

Dickkormor, piszesz, że około półtora roku jadłeś owoce
kolcowoju chińskiego. Czy zauważyłeś jakąś pozytywną zmianę?
Np. czy unormowało Ci się ciśnienie, spadł poziom cukru, miałeś lepszy sen,
stałeś się mniej nerwowy, spadł cholesterol?
Napisz w kilku zdaniach, czy czujesz się nabity w butelkę , czy raczej spożywanie
tego eliksiru przyniosło jakiś pozytywny skutek?
Pozdrawiam. Darek.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Kolcow, ój pospolity a kolcowój chiński

Post »

Nie przesadzajmy. Goji są wartościowym składnikiem odżywczym diety, ale nie zdziałają cudów i nie można ich traktować jako lekarstwa na różne poważne schorzenia. Według mnie post dickkormora to schematyczny przykład jak sprzedawcy nabijają w butelkę ludzi wmawiając im, że dany produkt wyleczy wszelkie dolegliwości zdrowotne od raka a na miażdżycy kończąc. To wierutna bzdura i żerowanie na naiwności i bezsilności chorych ludzi, którzy chwytają się każdej deski ratunku, zwłaszcza, gdy tradycyjne farmaceutyki nie przynoszą im poprawy, lub też gorzej, gdy wmówi im się, że specyfiki naturalne działają lepiej od leków z apteki, a to wcale nie jest takie trudne, gdy mamy do czynienia z osobą o niklej wiedzy z dziedziny medycyny i farmakologii. 100 g jagód goji dostarcza 180% dziennej porcji witaminy A, tymczasem taka sama ilość soku z marchewki daje nam 382 %. Witamina C w jagodach goji pokrywa zaledwie 32% dziennego zapotrzebowania, tymczasem czarna porzeczka aż 302%, zwykła natka pietruszki 222%, a truskawki 98%. Innych składników też jest malutko, zwraca uwagę kompletny brak luteiny i likopenu, ze składników mineralnych dużo jest jedynie miedzi (100% dziennego zapotrzebowania) i selenu (91%), ale to i tak mniej niż w tradycyjnych produktach spożywczych dostępnych na naszych stołach, np. ziarna sezamu dostarczają aż 204% dz.z. miedzi, kakao 189%,a czekolada 162%. Jeśli zaś chodzi o selen to orzechy brazylijskie dostarczają aż 2739% dziennego zapotrzebowania na ten minerał, nasiona gorczycy 191%, sezam 139%, a pestki słonecznika 112% dz.z.
Tutaj jest kompletne zestawienie wartości odżywczych jagóg goji - http://nutritiondata.self.com/facts/custom/280160/1
Wybacz, dickkormor ale żądanie za pól kilo jagód 150 zł to zwykle oszustwo i wyzysk.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”