Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

MartisM, jak puści Twój rokitnik odnogi, to poproszę. Ja mam tylko panów i brak owoców. ;:145
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Zrobiłam oględziny mojego rokitnika - kobiety :) To chyba zalążki owoców, zastanawiam się tylko, czy coś z tego będzie, bo wyglądają dość niemrawo. Na rokitniku sąsiada też tak wyglądają.

Obrazek
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Czy orientuje się ktoś czy rokitnika można przeszczepić odmianę męską i żeńską na jednym pniu żeby zaoszczędzić miejsca?
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Czy młodego rokitnika można przesadzić wczesnym latem czy lepiej tego nie robić?
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Mam zaszczepioną gałązkę męską na żeńskim rokitniku. Taki zamówilam w szkółce.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

grapes pisze:Czy młodego rokitnika można przesadzić wczesnym latem czy lepiej tego nie robić?
Według mnie można, ale trzeba pamiętać o podlewaniu podczas upałów. Ja mojego faceta posadziłam w samym środku lata. Wytrwał parę tygodni ukropu i suszy, więc myślę, że spokojnie :)
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Szukając sadzonek rokitnika napotkałem na samopylną odmianę FRIESDORFER Orange. Czy ktoś posiada taki i może się wypowiedzieć że nie ma problemu z owocowaniem. Czy ma ktoś spis odmian z opisanymi walorami smakowymi? Czytałem że rosyjskie odmiany są polecane.
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Jeśli chodzi o smak to raczej nie ma zauważalnych różnic między odmianami rokitnika, przynajmniej jak dla mnie.

Owoce są zawsze kwaśne jak byk :-)
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

No i nici w tym roku z owoców na rokitniku. Jeszcze rok temu miałam samą kobietę i pojedyncze owoce się pojawiły. W tym roku miała już faceta obok, ale zalążki owoców się gdzieś straciły. Nie mam pojęcia co się stało..
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

logan18 pisze:Jeśli chodzi o smak to raczej nie ma zauważalnych różnic między odmianami rokitnika, przynajmniej jak dla mnie.
Czyli nie ma nikt doświadczenia z ww. odmianą Friesdorfer? Nie chciałbym żeby było tak samo jak z samopylną Aktiindią która i tak nie owocowała i wymagała zapylacza.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

MartisM pisze:No i nici w tym roku z owoców na rokitniku. Jeszcze rok temu miałam samą kobietę i pojedyncze owoce się pojawiły. W tym roku miała już faceta obok, ale zalążki owoców się gdzieś straciły. Nie mam pojęcia co się stało..
Trzeba zmienić faceta :;230
Ja mam też kobietę i jeszcze młodego faceta. Owoców brak. No i kobieta się wkurzyła, nie może rozmnożyć się normalnie, to zaczęła sama, poszła w odrosty, co wcale mi się nie podoba.
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Rokitnik leikora ok 3 letni nie owocuje (mial 1 owoc). czy powodem może być przycięty przewodnik, czy może zapylacz polmix nie zapyla go i potrzebny jest inny zapylacz? Czy przycinanie wpływa na owocowanie? dodam że jest tez dość nisko posadzony w niewielkim dołku może to jest przyczyną choć ziemia jest przepuszczalna i woda tam nie stoi?
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rokitnik - uprawa, warunki owocowania

Post »

Powodem na pewno nie jest przycięty przewodnik. Może zapylacz miał mało kwiatów, a może leikora miała mało kwiatów. Podlewałeś te rokitniki? Lubią wodę, szczególnie w okresie wzrostu (oczywiście nie stagnującą). Jakie miałeś przyrosty tegoroczne? Mój 3 -letni leikora miał wiele przyrostów, niektóre 80-100 cm, wprawdzie ja go nie podlewałem, ale miał dużo wody, bo ziemia u mnie na wiosnę wilgotna, gliniasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”