Winorośle i winogrona Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

Szkoda Wiktorii na wino, to bardzo słodka deserówka i smaczna.
Cascade z Rondem też żal mieszać, rób wino z samego Ronda na szlachetnych drożdżach i czyste odmianowe z Izy- będzie białe. :) ;:136
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

suzana pisze: i czyste odmianowe z Izy- będzie białe. :) ;:136
I posmak labruscowaty tyż, A czy robiłaś i piłaś z niej wino?
Pamiętajcie o ogrodach...
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

Robiłam białe wino chyba to była odmiana Ontario, była też dodana Iza i powiem Ci że wcale posmaku labruskowego nie było, tylko że alkohol wydobywa ten niepotrzebny związek( w tej chwili zapomniałam jak on się nazywa), który nie jest obojętny dla zdrowia i tak to wygląda.
Owoce miałam mocno dojrzałe i nie siarkowałam moszczu.
DarekRz

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

suzana pisze:Robiłam białe wino chyba to była odmiana Ontario, była też dodana Iza i powiem Ci że wcale posmaku labruskowego nie było, tylko że alkohol wydobywa ten niepotrzebny związek( w tej chwili zapomniałam jak on się nazywa), który nie jest obojętny dla zdrowia i tak to wygląda.
Owoce miałam mocno dojrzałe i nie siarkowałam moszczu.
Ten związek to antranilam metylu (ester metylowy kwasu antranilowego) - bardzo niebezpieczny nie jest - fakt, wina z labruski mają podwyższony poziom alkoholu metylowego - ale bardziej bałbym się właściwości alergennych.
A co do wina z Izy Zaliwskiej - może być przyzwoiteym białym winem o ile stosuje się owoce nie w pełni dojrzałe (niestety trzeba wówczas lekko odkwasić moszcz - ale nie czuć labruski w ogóle).

Darek
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

Jeżeli miałbym robić białe wino to tylko z phoenixa i dodatek właśnie izy. Phoenix prawie już "dochodzi"-dobierają się do niego osy. A iza jest lekko opóźniona. Może rzeczywiście spróbować pomysłu Darka R. :wink:
Pamiętajcie o ogrodach...
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

Na gronach mam założone siatki przeciw ptakom, ale trzmielom i osom to nie przeszkadza. :D .
Zimna i deszczowa pogoda nie zachęca winogronom na pełne dojrzewanie. W ub. roku część odmian już była zjedzona. Opóźnienie w dojrzewaniu mam średnio o 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

waw pisze:...Opóźnienie w dojrzewaniu mam średnio o 3 tygodnie.
No i to opóźnienie się powiększa bo jak w nocy np. wczoraj miałem 3,5stopnia!?
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Pyzatka
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 maja 2010, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Słoneczne Wzgórze na peryferiach

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

Czy w tej chwili gdy krzewy są w trakcie owocowania albo tuż przed mozna zastosować jakies opryski na szarą pleśń i mączniaka prawdziwego? Pytam o Wasze doświadczenia.
Nie chcę tracić owoców- to debiut moich krzewów- ale boję się, że jeśli będę czekać do zbiorów to mi padną całe krzaki. Do tej pory nie stosowałam oprysków, bo nie było potrzeby, ale po ostatnich deszczach choroby pojawiły się bardzo gwałtownie :oops: :oops: :oops: Marzyłam o uprawie ekologicznej :? ale już widzę, że to był błąd.
Pozdrawiam. Marysia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona :)

Post »

W tej fazie rozwoju na mączniaka prawdziwego to tylko soda oczyszczona w stężeniu od 0,5% do 1%, lub wodorowęglan potasu a na szarą pleśń poczytaj tutaj
http://www.winogrona.org/forum/choroby- ... t6244.html



Kolejna część 2 wątku znajduje się tutaj: viewtopic.php?f=34&t=44734
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”