Opryski profilaktyczno lecznicze drzew owocowych.Czym??

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Jeszcze kilka oprysków i dojdziemy do średniej UE, a później będziemy zastanawiać się dlaczego nasze owoce w nocy świecą? :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Nietety, Waw taka jest rzeczywistość. Do 2008 r praktycznie niczym drzewek nie pryskałam, pojawiły się raki, brunatne zgnilizny, parchy, rdze, nawet malinę Polanę zaatakowało zamieranie pędów. W ub. roku zawzięłam się no i udało mi się uratować co nieco owoców. Zobaczymy co się będzie działo w tym roku.
Pozdrawiam! Gienia.
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Pół biedy, gdy opryskiwane owoce, warzywa jjemy sami, a nie dajemy np. dzieciom, znajomym.
Przed sezonem warto zrobić analize krwi i wyniki porównać po sezonie (jesienią)
Ja bym proponował wypić rozmieszaną chemiczną miksturę aby nie zartruwać niepotrzebnie środowisko. :D
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Waw, a jak sobie radzisz z ochroną winorośli przed mączniakami,bo w stopce piszesz że masz kilkadziesiąt winorosli :?: Przy uprawie tych roślin to bez oprysków nie obejdzie się :wink:
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Do tej pory sie udawało, usuwanie odmian zbyt wrażliwych też jest dobrą opcją. :D
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

A ja pryskam prewencyjnie. Drzewka w zeszłym roku tylko Miedzianem (brzoskwinia Syllitem w pierwszej połowie marca, w fazie nabrzmiewania pąków). Niestety nie pryskałam przeciwko dziurkowatości, i czereśnie szybko traciły liście. W tym roku zrobię oprysk na pewno. Uważam, że w ten sposób chronione drzewka są dużo mniej nafaszerowane chemią niż te ze sklepu. I raczej tych drugich bałabym się dać dziecku - bo ja przynajmniej wiem czym i kiedy pryskam, i nie trzaskam chemią co tydzień, czy dwa :roll:
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

My również staramy się nie przesadzać z chemią. W warzywniaku nie stosujemy (i nigdy nie stosowaliśmy) ani kropli oprysków (nie mówię tu o gnojówkach itp.), ale w sadzie czasem trzeba. Miedzian jest akurat jednym z dopuszczonych oprysków w uprawie ekologicznej (siarczan miedzi można było kiedyś kupić w aptece).
Przyznam, że włos mi się jeży jak słyszę, że ktoś przygotowuje teren pod warzywniak roundapem :shock: :shock: :shock:
pozdrawiam Ewa
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Nie ma co dziwić się z tym Roundapem, na butelce dotychczas pisało, że ulega biodegradacji po zetknięciu z glebą.Raczej człowiek wierzy że ktoś odpowiedzialny to zatwierdził i dopuścił do obrotu.
A teraz słyszy się różne rzeczy.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Prawie połowa marca śniegu tyle ,że nie ma jak pryskać nie wspomnę o mrozie. Więc co będzie z opryskiem czereśni , brzoskwiń itp. :(
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Brzoskwini ja nie pryskam na razie, bo i tak stoi w miejscu. Pąki jeszcze nie powiększają się - na szczęście jest tak, że gdy jest niska temperatura, to drzewo nie wznawia wegetacji. Nie ma się czym stresować, tylko czekać, aż będzie odpowiednia temperatura.
DarekR
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 mar 2009, o 20:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Ja również jeszcze nie opryskałem brzoskwiń. Ale jest jeszcze czas ponieważ pąki jeszcze nie nabrzmiewają. Pozdrawiam.
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Jak pąki zaczną nabrzmiewać, to już nie ma sensu robić opryków, bo, bo poprzez spękania zarodniki grzyba już dostały się do rośliny. :D
DarekR
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 mar 2009, o 20:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

DarekR pisze:Ja również jeszcze nie opryskałem brzoskwiń. Ale jest jeszcze czas ponieważ pąki jeszcze nie nabrzmiewają. Pozdrawiam.

Dlatego jeszcze jest czas na oprysk. Temperatura wstrzymuje wegetację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”