Opryski profilaktyczno lecznicze drzew owocowych.Czym??

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Że do wszystkich roślin to prawda. Ale nie na wszystkie choroby.
marecki08
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 kwie 2008, o 11:32

Czy pryskac teraz drzewka owocowe??

Post »

Witam....Dwa tygodnie temu posadziłem drzewka owocowe tzn..(Wisnia Lutówka,Jabłoń Domowa Jonagold,Brzoskwinia Harco,Czereśnia Vega,Sliwa Domowa Valjerka)opryskałem je juz preparatem na mszyce Decis 2,5 EC i mam zamiar opryskac je jeszcze preparatem grzybobójczym firmy Substral Syllit czy jest teraz dobry moment na oprysk..Drzewka maja juz liscie i kwiaty...Drzewka sa młode maja po 2 lata...???


Marecki, pisz, proszę, trochę bardziej uważnie. Spacje między wyrazami znacząco ułatwiają czytanie, a znaki przestankowe i polskie litery masz na klawiaturze, więc ich używaj. Dziękuję. Nalewka
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 149
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
zibi4712
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 7 lut 2008, o 15:32
Lokalizacja: Wolbrom

Czereśnie,jabłka.Czym,kiedy pryskać na robaki

Post »

Witam! Mam taki problem. Właśnie kwitną mi jabłonie, czereśnia już zakwitła i ma malutkie owoce. Czym pryskać jabłoń i czereśnię żeby nie było robaków? Czy pryskać przy kwitnięciu czy w czasie dojrzewania? Może jakieś naturalne opryski? Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję!;)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Znajdź swoje województwo i powiat. Sprawdź też okoliczne powiaty. Tu http://www.piorin.gov.pl/sygn/start.php masz wszystko.
Dla przykładu zobacz tą stronę http://www.piorin.gov.pl/sygn/php/rpowiat.php?kod=LOSK
Masz napis "Owocnica jabłkowa - Komunikat aktywny" i klikasz na "Owocnica jabłkowa"
Co do naturalnych oprysków to przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=253
Pozdrawiam Andrzej.
kris_33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: Nakło n/ Not

Ochrona malin i czereśni

Post »

Mam 2 pytania

1. Co jest przyczyną objadania liści malin, w skutek czego powstają liście "ażurowe.

2. Ile razy opryskiwać czereśnie przeciwko trześniówce.
Awatar użytkownika
kwiatek1950
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 27 paź 2007, o 18:24
Lokalizacja: Bydgoskie

Oprysk czereśni

Post »

Mam?.w ogrodzie kilka czereśni,mają dużo owoców .W zeszłym roku było wszystko robaczywe.W tym roku postanowiłam wygrać batalie z robalami .Szukam informacji na ten temat .Zaczynają kwitnąć akacje ,podobno jest to pora oprysków .Może ktoś mi napisze czym pryskać i ile razy ?w jakich odstępach czasu Krystyna
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Hej, ja też w tym roku będę walczyć, już troszeczkę naczytałam się na ten temat.

Z tego co wiem to Nasionnica trześniówka http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/242.php (tu jest zdjęcie fruwaka). Gdzieś ktoś podał taką stronę: http://piorin.gov.pl/sygn/start.php. Trzeba wybrać odpowiedni rejon i można się posłużyć tymi informacjami , kiedy pryskać. Wyczytałam, że lepiej jest samemu sprawdzić, czy już padkudźtwa latają i po trzech dniach od zajścia zrobić opryski i później powtórzyć za 7-10 dni. Pan w sklepie dał mi żółte lepki by wyśledzić inwazję i do walki Mospilan 20SP.

Czekam na inwazję BROŃ KUPIŁAM będę walczyć dzielnie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Micka, te żółte tablice powiesiłam już parę dni temu, nałapało się pełno różnych much, ale tej takiej bardziej kolorowej, podobno w brązowe paski nie zauważyłam. Nawet nie wiem jakiej wielkości ma być ta mucha, większa od zwykłej czy mniejsza?
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Piszą wszędzie, że mają około 4-5 mm. Też jej nigdy nie widziałam.
Moje żółte lepy to ze dwa tygodnie już wiszą i nic...Ciągle mam obawy, że już przeoczyłam.

Czekam na gada by go zniszczyć!! Jestem bojowo nastawiona, bo zależy mi na moich czeresienkach.
arletaka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 19 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Koszalin

Drzewka owocowe - opryski

Post »

Proszę podpowiedzcie mi gdzie dokładnie mogę się dowiedzieć w jaki sposób chronić drzewa owocowe. Na pewno są gdzieś spisane zalecenia dot. oprysków w jednej książce- chodzi mi o terminy i ocenę szkodników i chorób. Mam czereśnie, jabłonie, grusze, śliwkę i brzoskwinię. Proszę polećcie jakiś sprawdzony tytuł, gdzie będzie prosto i dostępnie to wyłożone; jak kawa na ławę :lol:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Co roku wychodzi specjalny numer "Hasła Ogrodniczego" poświęcony opryskom.Są w nim opisane opryski stosowanie, mieszanie oraz poszczególne fazy rozwoju drzew owocowych i rodzaje oprysków stosowanych w tym czasie.Myślę że możesz nabyć taki egzemplarz w jakimś centrum ogrodniczym.Bardzo polecam ja sama często korzystam z tej gazety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”