Opryski profilaktyczno lecznicze drzew owocowych.Czym??

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Weigela
100p
100p
Posty: 166
Od: 14 maja 2007, o 19:37
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Miedzianem to raczej jesienią ,teraz Sylitem. Trzeba już pryskać,jak najszybciej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wszystko zależy od regionu gdzie mieszkasz, w niektórych miejscach pewnie jeszcze nie.Oprysk robimy w momencie pękania pąków. :D
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Młode drzewka wiosną

Post »

Witam serdecznie.
Posadziłem jesienią owocowe drzewka z gołym korzeniem. Ociepliłem je na zimę wg waszych zaleceń (mieszkam w kujawsko-pomorskim).
Nadchodzi wiosna, ociepliło już się i mam pytanie: czy należy już zdejmować ocieplenia z drzewek, czy mam je opryskać lub nawieźć; jeżeli tak to proszę poradzić co należy robić z tak młodym drzewkiem na wiosnę. Mam kilka odmian jabłoni, czereśni, wiśni, gruszy i orzecha laskowego. Czy juz tej wiosny powinny wypuszczać nowe pędy?
Pomóżcie by mój ogród rozpoczął "życie".
wierch
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2005, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bochnia

Post »

Malopolska
dzis to juz nie prysne bo starsznie wieje i deszczem "zacina"
Co do oprysku sylitem to jesienią pryskałem wszystkie brzoskwinie
Mam tez pytanko czy mlode drzewko nektaryny (Harco) ze szkólki moze byc zainfekowane Kedzierzawością?
A co do brzoskwin to najwieksze pąki ma INKA ok 0,5 cm srednicy
Winny krzew to jest to co mnie kręci
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Najlepiej jak zawsze zrobisz zdjęcie - Pękające pąki;

Obrazek

Powiem tobie że podobno młodych drzewek się nie opryskuje ale to nie moje zdanie tylko tak słyszałem nie wiem czy to prawda ale ja opryskuje zawsze wszystkie drzewka no i na razie rosną i owocują . Może na ten temat wypowie sie jakiś fachowiec na naszym forum. Polecam Moderatora - Nalewka może on Ci pomoże.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mirasku, Twój ogród zacznie żyć niezależnie od naszej woli i pomocy :lol: :lol: :lol:

Swój rejon zamieszkania koniecznie wpisz w swoim Profilu, żeby było go widać pod Twoim nickiem w każdym poście, łatwiej będzie doradzać.

A tak serio, to zerknij po kolei w różne wątki poruszające interesujące Cię tematy w sekcjach:
- Warzywa, drzewa i krzewy OWOCOWE.
- Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI.

Znajdziesz tam konkretne porady co i kiedy ciąć, czym i kiedy pryskać czy nawozić.

Tak, rośliny powinny tej wiosny puszczać nowe pędy, choć nie spodziewaj się przyrostów dwumetrowej długości :)

Ubranko z młodych roślin zdejmuje się, kiedy ustąpi ryzyko przymrozków i kiedy różnice temperatur między ujemną w nocy, a wysoką w dzień nieco się zmniejszą (szczególnie chodzi o drzewka rosnące w pełnym słońcu i narażone na mocne nagrzanie w dzień i przemarznięcie nocą). Jeśli usypałeś kopczyki nad korzeniami, to możesz je jeszcze zostawić, rozgarniesz je w kwietniu :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Grzesiu, dziękuję za zaufanie, jeśli znajdę coś na ten temat, to oczywiście podam :) ale dla mnie to jest wiedza nabyta, a nie przećwiczona :D

Wierch, koniecznie poczytaj tu:
- Nektarynka, brzoskwinia 1cz.(05.09-06.05)
- Nektarynka, brzoskwinia - 2cz.(06.06-.....
- 1-no roczna brzoskwinia a oprysk
- Opryski brzoskwini a opady deszczu.
- Brzoskwinia - kedzierzawość liści

Jeśli po lekturze będziesz miał kolejne pytania, zadaj je :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
wierch
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2005, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bochnia

Post »

Dzięki za linki koniecznie przeczytam choc pytanie zadalem z powodu braku czasu bo forum to istna kopalnia ale trzeba sie czasem sporo oszukać z każdym dniem
Co do nektaryny to chyba juz sobie podaruje gdyż dzis zauważylem pierwsze listki
Na zdjeciu co kolega pokazal taki stan mam na wszystkch innych brzoskwiniach
Dzięki za pomoc
Winny krzew to jest to co mnie kręci
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

A ja mam pytanko do fachowców - a mianowicie czym opryskać wiśnie :?: (niskopienne mające ponad 10 lat) które ładnie się rozwijają, ładnie kwitną i w czasie kwitnienia zasychają liście, kwiaty i usycha cała gałązka. Skutek taki, że później jest mało owoców. Uschnięte gałęzie zostały wycięte. Ta sytuacja powtórzyła się w ubiegłym roku już drugi raz mimo, że wisną opryskiwane są miedzianem. Może to jakaś choroba grzybowa :?: Proszę o poradę i z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Poczytaj tu:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=6225
- http://poradnikogrodniczy.pl/chorsad.php
Może masz jakieś zdjęcia swojej wiśni (z objawami choroby)?

Na pewno zmieniaj środki do pryskania, o opryskach poczytaj tu:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11162
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dziękuję za poradę. 'wyprofilowałem" zamieszkanie. przyznam się szczerze, że nie wiem czy zdecydować się juz na zdjęcie otuliny i czy zaczynać już przycinkę drzewek - w różnych poradnikach różnie piszą - nawet metod przycięcią znalazłem kilka. proszę o napisanie jak by z twojej strony wyglądało rozpoczęcie wiosny - czy otulinę już zdjąć i jak przyciąć moje jabłonki, grusze, śliwy i wisienki. w poradniku który dostałem od żonki mówią o cięciu (oprócz czereśni) pierwszego roku za 3pączkiem.
dunia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 wrz 2006, o 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam, ja ponownie w kwesti oprysku młodej rocznej nektarynki i brzoskwini, zakupiłam sylit 65 WP, ale jakie stęzenie powinno być dla młodych drzewek?
pozdrawiam-dunia
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Takie jak przy starszych drzewach. Jak sobie przypominam 7,5 gr na 1 litr wody. Dodaj środek na przyczepność np. Superam 10AL W czasie oprysku temperatura musi być powyżej + 6 stopni.
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”