Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Witam
Zaciekawiły mnie te jagody .
Jednak mam problem z ich uprawą. Posiałem je miesiąc temu i już dawno temu wykiełkowały ale od czasu kiedy wykiełkowały przestały totalnie rosnąć. Czy mógłby mi ktś powiedzieć jaka gleba do tego by była najlepsza? jakie musi być stanowisko i temperatura? I jeszcze jak wilgotna ma być ta gleba?
JustynaT
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 cze 2007, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Witam,
około 10 stycznia kupiłam suszone owoce jagody goji (na etykiecie jest kraj pochodzenia Chiny). Z kilku owoców wybrałam nasiona i od razu posadziłam, już 6 dni później wyszły pierwsze kiełki. Teraz jest ich około 30 szt. Zobaczymy jak będą się dalej rozwijać na wiosnę chcę je przenieść na działkę.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Witam miłośników tematu o ciekawych roślinach krzepiących ciało i ducha. Aż zdrowiej się człowiek czuje gdy poczyta wypowiedzi tych, co się czymś takim pokrzepiali, przykładem kresowiec. Jak dobrze,że są takie rośliny i że mamy je w swoim ogrodzie.Maluśkie,ale są.
Kresowiec, masz własnego cytryńca czy owoce gdzieś zdobywasz? Jeśli go masz to powiedz coś o nim, mógłbyś go pokazać?

Pozdrawiam słonecznie ;:3

Proszę nie zmieniać tematu. Wątek o cytryńcu chińskim znajduje się Tutaj
Adam
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Adam, pięknie dziękuję za wskazówkę.
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Wznawiam temat.Czy ktoś może mi poradzić co zrobiłam źle.Podobnie jak u Przema rośliny po wykiełkowaniu czernieją i zanikają.Jak często trzeba podlewać,jakiej ziemi potrzebują.Będę wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam!!!
gilgall
100p
100p
Posty: 120
Od: 4 lip 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska okolice Tarnowa

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Zachęcona opisami o bezproblemowym kiełkowaniu nasion z kupnych owoców również posiałam. Od stycznia zrobiłam to już trzy razy. Najlepiej wzeszła pierwsza tura: kilkanaście nasionek wykiełkowało. Po paru dniach padło. Potem następny raz- wzeszło już tylko pięć sztuk. Teraz chyba nie wykiełkuje żadne... Też zastanawiam się co robię nie tak. Ale przeglądając wątki warzywne o rozsadach parapetowych i sadzonkach pomidorów już mniej więcej załapałam o co może chodzić: muszę kupić dobrą ziemię do wysiewu (najlepiej z Pasłęka) i chyba zaczekać z miesiąc na wysiew, bo w tej chwili jest za mało światła i zbyt gorąco od kaloryferów. W moim ogrodniczym takiej ziemi nie mają, tylko substral, ale może jeszcze znajdę, tym bardziej, ze nie chcę zmarnować nasionek z akcji....
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

IMHO Substral jest lepszy od Pasłęka.
Pozdrawiam,

J
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Ja także posiałam nasionka goji zebrane z suszonych owoców pochodzących z Chin. Już po 5 dniach zaczęły wyłazić z ziemi. Teraz warunki są bardzo trudne dla siewek, bo z jednej strony grzeje od kaloryferów a z drugiej bije chłód od okna. Czasem zraszam tylko tą część pojemnika nad kaloryferem.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
gilgall
100p
100p
Posty: 120
Od: 4 lip 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska okolice Tarnowa

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

AAleksandra, czy przysypywałaś swoje nasionka ziemią, czy tylko nałożyłaś folię na doniczkę? Ile cm mają Twoje siewki?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Gilgall, przysypywałam cienką warstwą.Na początku przykryłam folią, ale teraz zdjęta. Szybko siewki wykiełkowały i teraz stoją w miejscu :?
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Przejrzałam ten wątek i nie znalazłam odpowiedzi na moje wątpliwości. Ja mam goji krzak od 2 sezonów. Rośnie bardzo ładnie ma mnóstwo przewieszających pędów, ale kwitnie dopiero koniec września październik i niestety chyba nie ma szans na zawiązanie a już nie mówię na dojrzenie owoców.

Z owoców zakupionych na Allegro zasiałam pestki wyrosły piękne ale niestety mam od dwóch lat plagę ślimaków bezskorupowych (typu pomrów) i zjadły listki po wstawienia roślin do ogrodu.

Pozdrawiam Maska
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

AAleksandra, one tak sobie jeszcze postoją ale nie próżnują, ukorzeniają się.

Masko, my wszyscy teraz tak mamy, to znaczy nic nie wiemy. To są nasze początki, roślina nie uprawiana dotychczas, a najwięcej namieszał biznes,stąd nasze trudności w dochodzeniu prawdy dot. gatunku czy rodzaju. Nie mamy wyjścia, trzeba czekać. Ci, którzy przecierają szlaki mają najtrudniej w marszu. Następnym będzie lżej a my będziemy mieć satysfakcję, że to dzięki nam. A więc wszystko jest OK.

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Obrazek

To jeden z moich jeszcze latem . Ciekawe czy w tym roku zakwitnie są dość duże ponad 1.60 cm wysokie :)

No ale ciekawe czy mroz ich nie wytłukł tego roczne (-30)
No ale rok temu były podobne przymrozki i nic nie ucierpiały jagody goji :)
Maniak roślin egzotycznych :)
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”