Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

rico62 pisze:Dziekuje, własnie kupiłem suszone jagody goji teraz sie moczą (...)
Po co się moczą :?:
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Jeżeli chcemy wyhodować własne goji z nasion, to najlepiej jest zakupić materiał siewny pochodzący z Chin. W przypadku innych produktów pochodzenie z Kraju Środka nie jest najlepszą rekomendacją, jednak w tym przypadku jest inaczej. Wynika to z tego, iż Chińczycy posiadają wiele odmian szlachetnych kolcowoju pospolitego, więc nasiona o pochodzeniu chińskim dadzą rośliny podobne do "rodziców", a to oznacza większą produktywność i szybsze plonowanie. Najtańszym sposób na nabycie materiału siewnego chińskiego pochodzenia to... zakup paczki suszonych jagód goji "Made in China". W jednej jagodzie jest około 20-30 nasion. W 100 g paczce (którą można kupić za kilkanaście złotych) znajdziemy tysiące nasion. By wydobyć nasiona z suchych jagód należy je zanurzyć w wodzie (np. filiżance) na 2-3 godziny.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Właśnie przeczytałam w grudniowym numerze Działkowca zapowiedź artykułu o Jagodach Goji w następnym numerze, czyli styczniowym. Wiem, że to jeszcze sporo czasu, ale dla zainteresowanych .... każda informacja cenna.

Na początku tego wątku chwaliłam się moją roślinką. Kupiłam ją z etykietką zagraniczną i chyba tam było napisane - owoce Goji. W każdym bądź razie w domu zakwitła, ale owoców nie miała. Posadziłam ją pod płotem i wstyd się przyznać, ale o niej troszeczkę zapomniałam. Zasłoniło mi ją całkowicie rozrośnięte drzewo. Może miała kiepskie warunki, bo nie kwitła. Teraz jesienią została przesadzona na bardziej eksponowane miejsce. Zobaczymy czy w przyszłym sezonie da jakiś plon :wink:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Czerwone Diamenty
http://www.zdrowylink.pl/owoce-goji
ja zapłaciłem w sklepie zdrowej zywnosci 14zł za 50gr ,ale bardzo mi smakuja owoce suszone ,nasiona w doniczkach (szt 10) zobaczymy co z tego bedzie :D
Awatar użytkownika
kresowiec
50p
50p
Posty: 61
Od: 6 wrz 2011, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Porta Westfalica

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Od siebie dodam, ze jak bylem w Chinach to te suszone owoce można było kupić na każdym bazarze. Nasz tłumacz twierdził, ze szczegolnie chętnie zjadane są przez starszych mężczyzn mających młode żony. Tez mam dwie roślinki ale wole jednak cytryńca, bo po nim i lepiej widzę, szczegolnie nocą i na treningu wykańczam młodzików i ...
kresowiec
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witam :D posiałem nasionka do 10 pojemniczków 23 listopada
Wczoraj Moja Córka obchodziła 18 ur. przypadkowo poszedłem zobaczyc ,a tu 2 szt wykiełkowały :D a dzisiaj nastepne 3szt,tak ze jest ok zrobie fotki jak troche podrosną :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Wszystkie posiane wykiełkowały 100%
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Kiedy siać aby uzyskać dobry efekt? Teraz? Zima przed nami. :shock:
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

ja posiałem zobaczymy co bedzie,mam jeszcze nasiona w zapasie :D
Rozmayen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 wrz 2011, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

ostatnia szansa pisze:Kiedy siać aby uzyskać dobry efekt? Teraz? Zima przed nami. :shock:
Witam
Postanowilam dołączyć do Waszego grona, bo bardzo interesuje mnie temat zdrowia, a Goji, to zdrowie.
Na Allegro kupilam nasionka podobno 50 sztuk, wykiełkowało 20, ale tak były pokręcone jakby je chwycil jakiś paraliż. Były zaprawione i myślę,że to przez to. W efekcie przyjęło się 5 krzaczków. Jak miały 20cm wsadzilam je do ogrodu i podrosły do 35 cm. Jesienią opadły listki i czekam do wiosny. Ale na wiosnę wyczaiłam na Allegro krzaczki, podobno tez były w Nomi,kupiłam jeden 40cm i wsadziałam do ogrodu.Ponieważ zaczął bardzo szybko rosnąć , a nie byl rozkrzewiony , to przycięłam mu 5 czubków, które wsadziłam do dlugiej doniczki.Po 3 tygodniach, a byl to czerwiec wszystkie się przyjęły i zakwitly. Owoców nie mialy, ale urosły około 50 cm i wsadziłam je do ogrodu. Ale ten większy krzaczek wypuścił dodatkowe pędy , ale mało i też zakwitł maleńkimi fioletowymi kwiatkami. Tym przycięciem wstrzymałam mu wzrost i opóźniłam dojrzewanie.Byl wrzesien kwiaty przekwitały i zadnych owoców , wiec wzięłam pędzelek i chyba z 5 kwiatków zapyliłam i chyba z tego miałam 2 śliczne jak owoce dzikiej róży owalne woce goji. Zerwałam je w listopadzie-byly smaczne, bo mocno dojrzałe.
Nawet chyba mam gdzieś zdjęcia.
Jana
Rozmayen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 wrz 2011, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Rozmayen pisze:
ostatnia szansa pisze:Kiedy siać aby uzyskać dobry efekt? Teraz? Zima przed nami. :shock:
Witam
Postanowilam dołączyć do Waszego grona, bo bardzo interesuje mnie temat zdrowia, a Goji, to zdrowie.
Na allegrooo kupilam nasionka podobno 50 sztuk, wykiełkowało 20, ale tak były pokręcone jakby je chwycil jakiś paraliż. Były zaprawione i myślę,że to przez to. W efekcie przyjęło się 5 krzaczków. Jak miały 20cm wsadzilam je do ogrodu i podrosły do 35 cm. Jesienią opadły listki i czekam do wiosny. Ale na wiosnę wyczaiłam na allegrooo krzaczki, podobno też były w Nomi,kupiłam jeden 40cm i wsadziałam do ogrodu.Ponieważ zaczął bardzo szybko rosnąć , a nie byl rozkrzewiony , to przycięłam mu 5 czubków, które wsadziłam do dlugiej doniczki.Po 3 tygodniach, a byl to czerwiec wszystkie się przyjęły i zakwitly. Owoców nie mialy, ale urosły około 50 cm i wsadziłam je do ogrodu. Ale ten większy krzaczek wypuścił dodatkowe pędy , ale mało i też zakwitł maleńkimi fioletowymi kwiatkami. Tym przycięciem wstrzymałam mu wzrost i opóźniłam dojrzewanie.Byl wrzesien kwiaty przekwitały i zadnych owoców , wiec wzięłam pędzelek i chyba z 5 kwiatków zapyliłam i chyba z tego miałam 2 śliczne jak owoce dzikiej róży owalne woce goji. Zerwałam je w listopadzie-byly smaczne, bo mocno dojrzałe.
Nawet chyba mam gdzieś zdjęcia.
Jana
Nasionka najlepiej siać zimą do doniczki, zwilżyć ziemię,rozsypać nasionka na ziemie i lekko posypać piaskiem.Przykryć folią i co jakiś czas wpuszczać powietrze. Po 3 tygodniach będą wschodziły pierwsze roślinki.
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witaj Jana :D
Fajnie ze coraz wiecej uprawia tą roslinke :D U mnie wykiełkowały po 2tyg,ale nie sa pokrecone?Podobno jest kilka odmian :D
Ja zrobiłem tak jak napisane bylo na forum ,kupiłem orginalne jagody goji suszone,w sklepie zdrowej zywnosci op 50gr 14zł i mam nasiona tak pozyskane :D Janka prosze o jakies fotki :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Moje Maleństwa :D maja od 7-10 dni
Obrazek

-- 13 gru 2011, o 12:46 --
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”