Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witam Janke :D
Dodawanie przez Fotosik jest łatwiejsze wg, mnie tylko jak jest zaduza pojemnosc zdjec to trzeba pomniejszyc ale jest pełno darmowych programow :D Miłego dnia,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
goska_dob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 sty 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Witam Serdecznie.
Zainteresowałam się Goji niedawno i najpierw trafiłam na inny wątek na tym forum--Jadalne czy nie ??
Poczytałam i widzę że tu też były wątpliwości.
A po lekturze Działkowca 1/2012 nadal mi się nie rozjaśniło więc napisałam do redakcji i już dostałam odpowiedz !!!
Wynik jest taki --KOLCOWÓJ POSPOLITY (BARBARUM) TO JEST SAMO ZDROWIE!!!!!
Cytat:" W roślinach z rodzaju Lycium, w tym także w gatunku Lycium barbarum naukowcy oznaczyli"...
Czyli każdy jest dobry , a ponieważ barbarum(pospolity) lepiej rośnie itd. dlatego to jego i odmiany uprawiają na dużą skalę.
Jeśli ktoś chciałby poczytac całą odpowiedz to chętnie wyśle na maila , warto bo ciekawa i podparta naukowo.(Prof.dr hab.)
Pozdrawiam.
Gośka.
ps. kupuje cały kg i będę zajadac, a posieje nasionka i z tych kupnych i z tych ze skarpy - pożyjemy zobaczymy
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Gosiu, też jestem po lekturze z Działkowca :D , ale jeśli możesz to bardzo proszę prześlij na meila odpowiedź z redakcji. Im więcej informacji podanych przez fachowców, tym jestem coraz bardziej nastawiona na szerszą uprawę tej rośliny w ogrodzie :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Gosiu-- ja też proszę o materiał :D
Mam posiane jagody goji,zobaczymy co będzie do wiosny :D
Awatar użytkownika
goska_dob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 sty 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Wysłane . I co sądzicie?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Dzięki. Pocztę otrzymałam i wieczorkiem sobie trochę poczytam. Na razie zaczęłam od Twoich pytań :D Teraz muszę jeszcze ciut popracować (niestety).
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Szukając odpowiedzi na pytanie który kolcowój jest jadalny natrafiłam na Twój post. Gosiu, będę bardzo wdzięczna, jeśli mogłabyś wysłać do mnie ten artykuł.
Mam owoce Lycium barbarum, a w wielu opracowaniach jednak jest określany jako trujący, a jedynie Lycium chinense jako ten 'cacy'.
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Z. Chen, J. Lu, N. Srinivasan, B. Kwong Huat Tan, S. Ha Chan: Polysaccharide-Protein Complex from Lycium barbarum L. Is a Novel Stimulus of Dendritic Cell Immunogenicity, The Journal of Immunology, 2009, 182;3503-3509.

L. Jing, G. Cui, Q. Feng, Y. Xiao: Evaluation of hypoglycemic activity of the polysaccharides extracted from Lycium barbarum, Afr. J. Trad. CAM, 2009.

J. Chao, S. Chiang, C. Wang, Y. Tsai, M. Wu: Hot water-extracted Lycium barbarum and Rehmannia glutinosa inhibit proliferation and induce apoptosis of hepatocellular carcinoma cells, World J Gastroenterol 2006 July 28; 12(28): 4478-4484.

Z. Feng i wsp.: A Milk-Based Wolfberry Preparation Prevents Prenatal Stress-Induced Cognitive Impairment of Offspring Rats, and Inhibits Oxidative Damage and Mitochondrial Dysfunction In Vitro, Neurochem Res, 2010, 35:702?711.

Y. Ho i wsp.: Polysaccharides from Wolfberry Antagonizes Glutamate Excitotoxicity in Rat Cortical Neurons, Cell Mol Neurobiol, 2009, 29:1233?124
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Nie spotkałem sie i nie słyszałem by ktos polską odmiane kolcowój uprawiał i spożywał!! ;:14
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Rico, ale czyż kolcowój nie jest tym samym co Lycium? Kolcowój pospolity (szkarłatny) to przeciez Lycium Barbarum, uprawiany szeroko w Polsce i własnie propagowany jako źródło tychże jagód.
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

rico62 pisze:Nie spotkałem sie i nie słyszałem by ktos polską odmiane kolcowój uprawiał i spożywał!! ;:14
Mam u siebie dwa krzewy, drugi rok i znalazłam jedną jagodę ( 1 szt.! :;230 ). Zjadłam ją :D
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

W sklepach zdrowej żywności sprzedają jagody goji tybetanskie (CHinskie) na zachodzie też ,oryginał to oryginał!!
Przykład z innej branży kupiłem Lipton tea z zagranicy to jest co innego niż te polskie Liptony u nas produkowane!!!!!

Marysiu --czy Ty masz polski krzew kolcowój pospolity???
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji (kolcowój pospolity)

Post »

Tak, pospolity :)
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”