Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Heja w ramach testu wsadziłem dzisiaj łozy new york muscat do perlitu. One tak się mają majtać w środku ? 25 cm sztobry wsadziłem do butelki po wodzie żywiec. Wystają jakieś 10 cm nad butelkę, ale każde przypadkowe dotknięcie sztobru powoduje jego niekontolowane przemieszczanie. CZy ten perlit powinienem jakoś ubić ? Perlit przed wrzuceniem go do butelki, został namoczony i następnie delikatnie upchany.
:)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Puknij kilka razy butelka o podłoże to nieco się zagęści i dosyp nowego, ewentualnie przelej spokojnie wodą.Też dla sportu nastawiłem dzisiaj 4 sztobry w butelce. Będziesz miał punkt odniesienia. Butelka ma otworki w bocznych ściankach peta 3 cm od podstawy, a stopki są jakieś 10 cm od podstawy. Taką butelkę nasączyłem wodą na maxa i nie zamierzam podlewać. Perlit ma czerpać z zapasu wody, która zapewne zatrzymała się poniżej otworków w nadmiarze. Postawiłem na piecu co i zapominam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak się uda to będzie to sposób, w którym zupełnie nie będzie trzeba zajmować się podlewaniem i uzupełnianiem wody w podstawce. Bezobsługowy.
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

tak zrobiłem przed chwilą ale dodatkowo upchałem perlit już na siłę. Trochę się mniej kiwa ;-) :tan Dzięki.
:)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Właśnie dlatego warunki powietrzno-wodne są idealne. Jest dobrze. Schody zaczną się pewnie po przesadzeniu do doniczek :wink:
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Tak na marginesie u mnie na działce wiosna w najlepsze, na drzewach owocowych pąki w najlepsze. Dlatego też dociąłem swoje dziadowskie winogrono na eksperymenty.
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

A zapomniałem, że wsadziłem też 5 sztobrów do małych doniczek w ziemię do rozsad a sztobry wylądowały wcześniej w ukorzeniaczu do roślin zdrewniałych ;-) ;:138 ;:138 ;:138
:)
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

W 2 połowie listopada do butelki PET wsypałem ziemię do warzyw i wsadziłem sztoby z 3 oczkami w tym 1 oczko powyżej ziemi , a trzymam je w chłodnym pomieszczeniu w temperaturze 5-12*C obawiam się że za ciepło .
Jeśli środkowy pąk wytworzy korzenie czy nie narazi na przemarznięcie odmian wrażliwych na mróz , a w razie czego nie przykryć czarną folią i czy ma duże zapotrzebowanie co do światła jak podniesie się temperatura .
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

No i pytanie za 10 pkt czy to są już nabrzmiewające pąki ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sztobry wylądowały w piasku 27.12.2016r. Do butelki wlewam max 1,5 cm wody. Nad tym poziomem ok 2 cm są obcięte pąki wsadzone w ukorzeniacz.
:)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Tak, pękają.
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

To co mnie zaciekawia to fakt, że w piasku zaczęły wcześniej pękać niż w perlicie. Takie moje spostrzeżenia na razie ;-). Piotrek po ilu można je wyjąć z piasku/perlitu i przesadzić do ziemi ? Sugerować się czasem czy wielkością odrostów ?
:)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Czekaj do pierwszych korzeni przy ściankach peta z perlitem.
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

A u siebie po ilu miałeś ? Ja przestawiłem peta z parapetu na szafkę, mnie światła ale cieplej.Pojawią się pąki to przeniosę na okno z powrotem ;:138
:)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ukorzenianie zdrewniałych pędów winorośli

Post »

Inaczej to wygląda w grudniu, a inaczej wiosną. Teraz to może być różnie. Uparłeś się teraz to musisz się uzbroić w cierpliwość. Po pęknięciu pąków musi być światło.
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”