Borówka amerykańska - 2cz

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Iwonka38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 sie 2012, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Witam! Mam pytanie tydzień temu posadzilam 3 krzaczki borowki Bllugold , Blucrop i Sierra , chciałam jeszcze dokupić z 2 szt i jaka odmiana by była dla nich najlepsza ? I mam jeszcze jedno zapytanie one trafiły w miejsce tymczasowe koło domu , a jak ogrodzimy dalsza cześć to tam bym chciała je przesadzić i kiedy by była najlepsza pora wiosna czy jesień i czy po przesadzenii można je czymś nawieźć? Proszę o paradę .
Pozdrowienia . :oops:
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Najlepiej nie przesadzać, ale jak już jest taka konieczność, to na wiosnę. By rośliny zdążyły się ukorzenić powtórnie przed nadejściem zimy.
Awatar użytkownika
Iwonka38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 sie 2012, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Dziękuje za odpowiedz . A na wiosnę to kwiecień będzie odpowiedni i czy teraz mam czymś zakwaszac przy podlewaniu czy starczy ten torf zmieszany z ziemia bo tak zrobiłam miałam 80 l torfu o odczynie pH 3-4.5 na te 3 krzaczki . Kupiłam miernik pH ale jakiś wadliwy i cały czas pokazywał 7 pH :( proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam .
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Tak, kwiecień będzie dobrym miesiącem.Skoro wsadziłaś do kwaśnego torfu nie masz potrzeby teraz zakwaszać ziemi .
Awatar użytkownika
Iwonka38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 sie 2012, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

:)
forumowicz pisze:Tak, kwiecień będzie dobrym miesiącem.Skoro wsadziłaś do kwaśnego torfu nie masz potrzeby teraz zakwaszać ziemi .
:) dziękuje za odpowiedź.

Borówka amerykańska - 3cz
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 34&t=59713
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Borówki, pH ziemi poniżej skali, chorobowy wygląd rośliny.

Post »

Jeśli krzaków nie jest wiele. Polecam szczepionki mikoryzowe dla borówki. Polecam firmy mykoflor.
W przygotowaniu...
kzachari
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 kwie 2013, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówki, pH ziemi poniżej skali, chorobowy wygląd rośliny.

Post »

Fajnie było by gdybyś na etapie sadzenia roślin dołował je w mieszance ziemi zaprawianej kwaśnym torfem. Niedobory azotu jak również innych składników niejednokrotnie pojawiają się po okresie zimowym. Z ziemi np. po intensywnych deszczach są zwyczajnie wypłukiwane. Mam plantacje i w jednym miejscu co roku obserwuje takie zjawisko. Dodatkowo przy roztopach pojawia się tam sporo wody, która zabiera ze sobą to co mają dobrego w ściółce. Regularnie musisz wspomagać borówkę. Siarczan amonu + np. raz w sezonie nawóz YARA hydrokomplex. Dodatkowo ściółkowanie i umiejętne przycinanie krzewów a wówczas powinno być OK. Mikoryzę to możesz sobie przynieść z runa leśnego (iglastego). O rzekome zarazki w nim występujące tak bardzo bym się nie martwił. Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”