Borówka amerykańska - 2cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

ja też mam kwiatki PATRIOT pierwszy. Ale moje krzaki są dwuletnie i też sadziłem w tym roku na początku marca.
tompatrz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2008, o 14:12
Lokalizacja: Śrem

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Powiedzcie mi jak zakwasiłem (wymieszałem mniej więcej 1:1) glebę torfem o pH o odczynie od 3,5-4,5 po jakim czasie powinna mieć odpowiednie pH? Posadziłem ta borówki, ale jak na razie mój PHmetr pokazuje pH ok. 5.5 czy to dobry odczyt i na zakwaszenie trzeba poczekać? Z góry dziękuje za informacje.
Mam już aż 6 borówek posadzonych dwie Bluejay, dwie Ozarkblue i dwie nie wiem jakie bo jak sadziłem rok temu niestety nie zapisałem, a nie wiem jak rozpoznać. Na razie tylko jedna zeszłoroczna ma kilka kwiatów. Pozdrawiam
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

witam.moje borówki i jagoda kamczacka bardzo ładnie zakwitły i zawiązały owoce jednak widzę , że na listkach są jakieś czarne małe gąsienice lub glizdy bądz jeszcze inny czort i małe muszki które robią dziurki w listkach i tak jakby listki zaczynały się zwijać czy to coś złego, czym to wytępić?
tompatrz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2008, o 14:12
Lokalizacja: Śrem

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Czy jak nawoziłem po posadzeniu nawozem Floravit do borówek (http://www.florovit.pl/florovit-nawoz-d ... ek-p7.html ) czy mam jeszcze stosować podlewanie co 2 tygodnie siarczanem amonu czy starczy tak jak producent nawozu zaleca co 4 tygodnie do maks końca czerwca nawozić jeszcze tym nawozem?
dorotam
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 wrz 2010, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Borówki mam 2 lata, w zeszłym roku miały sporo owoców i teraz już ładnie zakwitły, ale się nie rozrastają od wsadzenie nie wypuściły nawet jednej gałązki. Były już w tym roku 2 razy nawożone, chyba im niczego nie brakuje ?
Dorota
placid
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 mar 2012, o 07:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Toście mnie nastraszyli teraz z tym igliwiem ;:oj
Przebarwienia na większości sadzonek zniknęły , niektóre jeszcze delikatnie widać .
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

tompatrz pisze:Czy jak nawoziłem po posadzeniu nawozem Floravit do borówek (http://www.florovit.pl/florovit-nawoz-d ... ek-p7.html ) czy mam jeszcze stosować podlewanie co 2 tygodnie siarczanem amonu czy starczy tak jak producent nawozu zaleca co 4 tygodnie do maks końca czerwca nawozić jeszcze tym nawozem?
Młodych roślin zaraz po posadzeniu raczej się nie nawozi ;:3 Ja mam borówki trzeci sezon. Jeszcze nawozów nie widziały. Aktualnie są oblepione kwiatami ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Daga03 pisze:witam.moje borówki i jagoda kamczacka bardzo ładnie zakwitły i zawiązały owoce jednak widzę , że na listkach są jakieś czarne małe gąsienice lub glizdy bądz jeszcze inny czort i małe muszki które robią dziurki w listkach i tak jakby listki zaczynały się zwijać czy to coś złego, czym to wytępić?
Jak już przekwitły to wieczorem opryskaj mospilan lub calypso, ew innym nie zabijającym pszczół, byle nie decisem, karate zeon itp.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

ganio4 pisze:
tompatrz pisze:Czy jak nawoziłem po posadzeniu nawozem Floravit do borówek (http://www.florovit.pl/florovit-nawoz-d ... ek-p7.html ) czy mam jeszcze stosować podlewanie co 2 tygodnie siarczanem amonu czy starczy tak jak producent nawozu zaleca co 4 tygodnie do maks końca czerwca nawozić jeszcze tym nawozem?
Młodych roślin zaraz po posadzeniu raczej się nie nawozi ;:3 Ja mam borówki trzeci sezon. Jeszcze nawozów nie widziały. Aktualnie są oblepione kwiatami ;:3
Ja swoim na jesieni wymieniłem podłoże od góry na nowy kwaśny torf i też pięknie kwitną. Ale właśnie też zastanawiam się nad użyciem nawozu pytanie tylko jakiego i kiedy użyć na 3 latki?
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Witam!
Najlepiej użyć nawozu do roślin kwaśnolubnych, jest też taki w 2 kg opakowaniach z borówkami na opakowaniu. Dobrze jest podzielić nawożenie na trzy części, kwiecień, maj, czerwiec.
No i dbać o wilgotność podloża.
Pozdrawiam. romekp
anna21
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkoplskie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Ja pod swoje 4 letnie borówki stosuję saletre amonową w 3 dawkach 15 kwieciń 15 maj i ostatni czerwiec 1 łyżkę na wiadro wody.
tompatrz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 wrz 2008, o 14:12
Lokalizacja: Śrem

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Witam,

Czy z borówki zamieszczonej na foto coś będzie czy już mogę spisać na straty? Borówkę posadziłem w zeszłym roku jakims cudem połamało mi sie kilka takich konkretniejszych gałązek ale chyba suchych.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

jest jeszcze nadzieja jak puści listki zasil siarczanem amonu łyżka na 10l wody
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”