Borówka amerykańska Bluecrop

Drzewa owocowe
jag23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lis 2009, o 13:08

Borówka amerykańska Bluecrop

Post »

Witam wszyskich na forum.Mam pytanie,które być moze bylo juz zadawane.Otóz kupilam kilka sadzonek borówki amer.wysokiej ale zlapała mnie grypa i nie mam mozliwości wysadzenia w chwili obecnej.Zastanawiam sie czy mogę w doniczkach przechować do wiosny w piwnicy.Wczesną wiosną wysadzić w ogrodzie.Bardzo prosze o informację moze ktoś miał taki przypadek z góry serd4ecznie dziękuje. :) Janina
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Janino - witaj na Forum i życzę zdrówka :P

Grypa minie a doniczkowe roślinki można sadzić dopóki ziemia nie zamarznie.
Zdążysz jeszcze w tym roku, no chyba że mieszkasz w górach ?
Pamiętaj koniecznie że dołek ma być duży, trzeba wsypać korę i dużo kwaśnego torfu.
I dopiero borówkę.
Ale dla dobrego owocowania lepiej mieć kilak odmian, albo chociaż dwie.
jag23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lis 2009, o 13:08

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Dziękuję Ci Mariolka masz rację zima chyba jeszcze prędko nie przyjdzie i uda mi sie .Pozdrawiam Janina :D
Awatar użytkownika
Agnieś
1000p
1000p
Posty: 1243
Od: 7 lut 2008, o 19:14
Lokalizacja: na północ od Rzeszowa

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

3 tyg temu (lub 4) w "Roku w ogrodzie" pokazywali jak sadzić borówki. Możesz sobie obejrzeć na internecie. Dołek nie za głęboki, ale szeroki. Ja wsypywałam do swoich ok 50 litrów kwaśnej ziemi pH 3,5. Opłacało się bo już w tym roku miałam sporo owoców.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Witaj na forum :)

Przeczytaj koniecznie ten wątek:
- Borówka amerykańska sadzenie ?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
jag23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lis 2009, o 13:08

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Witam.Dzisiaj posadziłam borówki i mam nadzieje ,że sie przyjmą .Poczytałam w internecie na temat sadzenia borówek ,mimo tego ,ze nie jestem do końca wyleczona postanowiłam zająć sie tymi krzewami bo nie wiem co będzie w przyszłym tygodniu a przykro by mi było gdyby się zniszczyły.Tak więc dzięki za podpowiedzi pozdrawiam Janina ;:138
Mała Ogrodniczka

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Korzystając z założonego wątku, zapytam czy jest możliwość nawożenia borówek jakimś nawozem naturalnym (odpowiednik np. obornika dla roślin nie wymagających kwaśnego podłoża), czy też jestem skazana na "sztuczne" sklepowe nawozy?
jag23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lis 2009, o 13:08

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Witam.Na ogrodnictwie nie bardzo się znam ale jak dotąd to doczytałam się,że obornik jest bardzo wskazanym nawozem dla borówki ja np.kupuję krowi obornik zalewam wodą i tzw.gnojówką podlewam kwiaty kany i daturę są przez całe lato bardzo piekne kwitnace.Pozdrawiam JAnina :D
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Janino bardzo słuszna koncepcja. :D .Trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić z nawożeniem.
Mała Ogrodniczka

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Zawsze myślałam, że obornik nie nadaje się pod borówki, jako, że nie jest kwaśny. A tu proszę, obornik dobry na wszystko :D
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

I jeszcze jedna, moja rada- odmiana Bluecrop jest (w/g moich obserwcji) bardziej wrażliwa niż inne na zamieranie pędów. Zależnie więc od światopoglądu podlej (na wiosnę wystarczy) Aliette lub zaszczep mikoryzą.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
jag23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lis 2009, o 13:08

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

Dziękuję za podpowiedż skorzystam na wiosnę na p[ewno z Aliette już gdzies o tym słyszałam ,ze jest to bardzo dobry środek dla borówki . :D
Awatar użytkownika
janko2104
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 paź 2009, o 17:17

Re: Borówka amerykańska "Blueerop"

Post »

jag23 pisze:Dziękuję za podpowiedż skorzystam na wiosnę na p[ewno z Aliette już gdzies o tym słyszałam ,ze jest to bardzo dobry środek dla borówki . :D
napisałem już wczesniej Insol preparat o pH 3.5-4.5 w formie koncentratu do rozpuszania w wodzie o.25l na 60 l wody.
Rewelacja już2 letnie rośliny dały owoc i z każdym następnym rokiem coraz większy następował zbiór.
Natomiast co do obornika to zachowałbym jak największą wstrzemięźliwość!
pozdro janko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”