Borówka amerykańska Bluecrop

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Borówka amerykańska "Bluecrop"

Post »

O Insolu masz tutaj:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 746#p64746
i dalej (oraz wyżej czyli wcześniej) :)

I tu:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p1153466
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
sława66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 18 gru 2008, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie,pow.pilski

Re: Borówka amerykańska "Bluecrop"

Post »

DO borówek stosuję gotowy nawóz "Do borówek". Wiosną daję pod każdy krzew garść siarczanu amonu - zakwasza. Dwa razy w sezonie okładam krzewy przekompostowaną korą i dbam, by miały zawsze wilgotno. Pięknie owocują.
Awatar użytkownika
janko2104
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 paź 2009, o 17:17

Re: Borówka amerykańska "Bluecrop"

Post »

Łukasz_borówki pisze:A możesz napisać coś więcej o tym insolu? Nigdy go nie stosowałem, a wg. informacji znalezionych w necie jest to zwykły nawóz wieloskładnikowy (NPK+S). Taki skład ma wiele nawozów, które również mają właściwości zakwaszające. Wystarczy, że w swoim składzie mają azot w formie amonowej. Ile taki nawóz kosztuje?
Witam ! Nawiazując do preparatu o którym mowa to na etykiecie nic nie pisze poza suchymi wiadomościami (może o skladzie wiecej na insol pH 3.5-4.5) w internecie .Wiem natomiast od sprzedawcy i to jest sprawdzona od kilku lat informacja -preparat jest DLA MNIE rewelacja!
koszt buteleczki 0.25l to 6zł 50 gr. Wystarczy rozpuścic w 60 l wody i stosować.
Efekt 7 letnie 8 krzaków 5 wiader 12l zbiorów ,a mam w sumie 16 krzaków tyle że 8 posadziłem po 4 latach za pierwszymi.
pozdrawiam janko
phujagodkapl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 sty 2010, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska "Bluecrop"

Post »

Insol pH świetnie działa w sytuacji gdy na borówce są widoczne niedobory składników pokarmowych, które trzeba szybko wyeliminować i przywrócić roślinę do prawidłowego wzrostu. Ten właśnie nawóz świetnie się do tego nadaje ponieważ szybko działa i w krótkim czasie widoczne są efekty. Jeżeli chodzi o koszt to nie jest wielki w stosunku do skuteczności.
marta174
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 cze 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska Bluecrop

Post »

Ja od kilku lat hoduję borówkę i Insol faktycznie dobrze działa, gdy roślina podupada na zdrowiu. Mimo wszystko jednak ja musiałam zlikwidować uprawę i wszystko zrobić od nowa, ale chyba była to wina sadzonek. ;:145 W tamtym roku kupiłam znowu Reklama usunięta i mam nadzieję, że te się utrzymają.. :uszy
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Borówka amerykańska Bluecrop

Post »

A mam takie pytanko... Widzę że bardzo mało sklepów gdzie sprzedawany jest insol pH .. :( Ale ja nie o tym. Mam jedną borówkę która od tamtej jesieni nie urosła nic... Przesadziłem ją (rozluźniając korzenie) około miesiąc temu. Teraz zaczyna mi niektóre listki zrzucać. Myślałem nad insolem, ale nie wiem czy nie za późno na nawożenie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”