Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Mieszkam w lubelskim i od kilku lat mam jedną Chojuro. Nigdy nie była zabezpieczana na zimę i nigdy nie zmarzła.
Lepiej posadzić na wiosnę, dwuletnie drzewko lepiej znosi zimę niż jednoroczny okulant.
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Dzięki Pomidormenie :D Czy możesz mi napisac jak duża jest Twoja Chojuro? Tzn bardziej wszerz niż wzwyż, ponieważ miejsce mam nieco ograniczone i zastanawiam się, czy kupic jedną czy dwie. Kusi mnie Chojuro właśnie i Nijiseiki.
aciek
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lut 2010, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Grusza azjatycka

Post »

Moje grusze: Chojuro i Nijisseiki posadzone 2 lata temu w tym roku miały pierwsze owoce. Nijisseiki jest jeszcze bardzo małym drzewkiem a oblepiona była soczystymi owocami :-)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Grusza azjatycka

Post »

O rany, Aciek - cudo! Napaliłam się na te grusze jak szczerbaty na suchary :;230 Kupię dwie wobec tego ;:224 Teraz tylko pytanie: na jakiej podkładce? Na all znalazłam na pigwie a w szkółce Konieczko na gruszy kaukaskiej. Przyznam, że nie wiem jaka to różnica... ;:185
aciek
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lut 2010, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Grusza azjatycka

Post »

Ja też kupiłam na all..., ale nie mam bladego pojęcia na jakiej podkładce. Owoce są tak soczyste i aromatyczne, że naprawdę warto :-)
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

I drzewka wyglądaja zdrowiutko :D to jest najlepsze w azjakach
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Niestety nie wiem na jakiej jest podkładce. Z moją niewielką pomocą ma formę kolumnową, jak na swoje kilka lat nie jest duże i nie sprawia problemów z utrzymaniem rozmiaru.
zaorla
200p
200p
Posty: 260
Od: 3 paź 2012, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

Kupiłem w czerwcu kilkanaście drzewek i krzewów w doniczkach u Konieczki i bardzo żałuję tego zakupu. Zależało m bardzo na kilku rzadkich odmianach: nieszpułkach, świdośliwach, aronii odmianowej. Drzewka mizerne, szczepione na podkładkach strasznie cienkich, korzeni prawie wcale, ziemia w doniczkach z odzysku z gruzem. Myślałem, że aronie i świdośliwy są z odrostów lub z sadzonek zielnych a były szczepione. Nie było żadnych informacji na ten temat a nie chciałem szczepionych, bo aronia i świdośliwa lepiej prowadzić jako krzak. Dali mi jakiegoś mizernego świerka jako gratisa a wolałbym dorodne krzaczki, które zamówiłem. Najgorszy zakup krzaczków w moim życiu. Może na miejscu można wybrać coś lepszego.
Dereń jadalny(cornus mas)
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Grusza azjatycka

Post »

Kasia1972 pisze:O rany, Aciek - cudo! Napaliłam się na te grusze jak szczerbaty na suchary :;230 Kupię dwie wobec tego ;:224 Teraz tylko pytanie: na jakiej podkładce? Na all znalazłam na pigwie a w szkółce Konieczko na gruszy kaukaskiej. Przyznam, że nie wiem jaka to różnica... ;:185
Grusze azjatyckie dobrze rosną na podkładce grusza kaukaska. Takie były prowadzone badania w Polsce. Też mam na kaukaskiej - roczniak ale ładnie rośnie.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Grusza azjatycka

Post »

A po ilu latach wchodza w okres owocowania na tej kaukaskiej?

Pozdrawiam serdecznie
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Grusza azjatycka

Post »

według artykułu ze Szkółkarstwa

http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=274

"Drzewa na gruszy kaukaskiej bardzo wcześnie weszły w okres owocowania i plonowały obficie. "

Mowa oczywiście o azjatyckich gruszach.

Moja jedyna w tym roku sadziłem więc nie mam doświadczeń.
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Grusza azjatycka

Post »

zaorla pisze:Kupiłem w czerwcu kilkanaście drzewek i krzewów w doniczkach u Konieczki i bardzo żałuję tego zakupu. Zależało m bardzo na kilku rzadkich odmianach: nieszpułkach, świdośliwach, aronii odmianowej. Drzewka mizerne, szczepione na podkładkach strasznie cienkich, korzeni prawie wcale, ziemia w doniczkach z odzysku z gruzem. Myślałem, że aronie i świdośliwy są z odrostów lub z sadzonek zielnych a były szczepione. Nie było żadnych informacji na ten temat a nie chciałem szczepionych, bo aronia i świdośliwa lepiej prowadzić jako krzak. Dali mi jakiegoś mizernego świerka jako gratisa a wolałbym dorodne krzaczki, które zamówiłem. Najgorszy zakup krzaczków w moim życiu. Może na miejscu można wybrać coś lepszego.
No zobaczymy, dziś zamówiłam :roll:
W Działkowcu z listopada 2011 jest info, że grusze azjatyckie na podkładce z kaukaskiej, rozpoczynają owocowanie w drugim roku po posadzeniu.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka

Post »

Kasia1972 pisze:
zaorla pisze:Kupiłem w czerwcu kilkanaście drzewek i krzewów w doniczkach u Konieczki i bardzo żałuję tego zakupu. Zależało m bardzo na kilku rzadkich odmianach: nieszpułkach, świdośliwach, aronii odmianowej. Drzewka mizerne, szczepione na podkładkach strasznie cienkich, korzeni prawie wcale, ziemia w doniczkach z odzysku z gruzem. Myślałem, że aronie i świdośliwy są z odrostów lub z sadzonek zielnych a były szczepione. Nie było żadnych informacji na ten temat a nie chciałem szczepionych, bo aronia i świdośliwa lepiej prowadzić jako krzak. Dali mi jakiegoś mizernego świerka jako gratisa a wolałbym dorodne krzaczki, które zamówiłem. Najgorszy zakup krzaczków w moim życiu. Może na miejscu można wybrać coś lepszego.
No zobaczymy, dziś zamówiłam :roll:
W Działkowcu z listopada 2011 jest info, że grusze azjatyckie na podkładce z kaukaskiej, rozpoczynają owocowanie w drugim roku po posadzeniu.

To prawda.Kiedyś do sklepu przyszły dwulatki za jakiś czas jak tak stały pojawiły się kwiaty a potem gruszki :lol: zdziwienie totalne
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”