Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Norel
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 mar 2010, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Grusza azjatycka

Post »

ja mam 3(a raczej już dwie bo właśnie mi psy jedna złamały....) grusze azjatyckie-jakieś 5 lat i malutkie sa... do kija podwiązywać muszę bo je ciężar owoców wygina do ziemi...
karteczki z nazwami dawno gdzieś sfruneły zimą,niemniej jedna jest wczesna,owoce zielone,duze baaardzo soczyste i pyszne. Druga ma owoce niezwykle póżne,praktycznie nawet na przymrozki sie potrafia załapać i wtedy są najsmaczniejsze.Ciemno pomarańczowe,budza sensację na wsi bo wszyscy mówia że mam pomarańcze w gruncie :;230
ziemia u nas ciezka, i na pewno nie kwaśna:) a zimy tez raczej prawdziwe :wink:
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Pomóżcie, proszę. Moja chojuro sadzona jesienią chyba nie przeżyła zimy ;:223 . Większość zawiązków poodpadało i zostały tylko brązowe "kratery". Zostało kilka takich "kotków", które jednak nie wypuszczają. Napiszcie, czy Wasze grusze już wypuszczają po zimie? Ile mam jeszcze czekać, żeby ostatecznie upewnić się, czy drzewko zdechło :?: :(
Pozdrawiam, Monika
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Grusza azjatycka

Post »

Smoniko- mieszkam na W. Śląskiej; dzisiaj sprawdziłam moje grusze i śliwy japońskie, które były posadzone jesienią i wszystkie ruszyły, a Kometa zaczyna przygotowywać się do kwitnięcia; Chojuro ma pąki jeszcze w skórce, ale widać już, że są zielone

poczekaj jeszcze, u Ciebie jest chłodniej
pzd
Awatar użytkownika
Norel
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 mar 2010, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Grusza azjatycka

Post »

moje jeszcze nawet nie ruszaja :) jako ciekawostka zdjecie znalazłam z ubiegłego roku jednej z gruszek...nazwy dawno zmyły sie... niemniej ta akurat jest na wsi nazywana pomarańczami z racji jaskrawego koloru jak dojżewaja. Druga o zielonej skórce-wczesna bardziej soczysta jest lepsza,ta jest pózna praktycznie czasami łapie juz przymrozki i wtedy dopiero ma najlepszy aromat-bardzo intensywny(ale dalej mało soku :) )
Obrazek
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Grusza azjatycka

Post »

Ta późniejsza, przedstawiona na zdjęciu to odmiana Chojuro. Ta wcześniejsza z racji dostępności na rynku to prawdopodobnie Shinseiki lub Nijisseiki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Dzięki za odpowiedzi - posłucham i poczekam jeszcze trochę :roll: Jak przestanie padać, postaram się pstryknąć fotki, zobaczycie sami jak wygląda ten mój suchy badyl :(
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Oto fotki mojej chojuro Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety zauważyłam jeszcze jedno - kora odstaje i pod spodem jest jakaś brązowa mazista substancja :shock: Chyba jednak muszę się pozegnać z moją gruszeczką i albo kupić nastepną albo inne drzewko które przetrwa w naszym klimacie na 100% :?
Pozdrawiam, Monika
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Grusza azjatycka

Post »

Smoniko- przytnij drzewko do zdrowego miejsca jak jest, może odbije...
Ja kupowałam swoje u użytkownika naszego forum; udziela się w temacie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 42&start=0
to Smal i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić, gdybyś zamierzała kupić tę gruszkę jeszcze raz
pzd
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Dzięki Beaty :wink: Wydaje mi się, że cała już jest podgnita :( Wygląda to tak, jakby "patyk" w środku był za chudy a kory było za dużo. Jest pomarszczona a jak się ściśnie to ta kora odłazi.
Kupowałam u siebie w szkółce, gdzie zawsze kupuję i jest to miejsce pewne - do tej nieszczęsnej chojuro wszystko mi się poprzyjmowało. Jednak moja działka znajduje się w dolinie - tam jest zawsze dużo chłodniej i może dlatego nie udało się przezimować pomimo kokona ze słomy. Postanowiłam, że w sobotę jadę i jak bedą gruszki to kupię jeszcze raz a jak nie będzie to brzoskwinkę.
Pozdrawiam, Monika
Beaty
50p
50p
Posty: 69
Od: 7 lis 2008, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z bliska

Re: Grusza azjatycka

Post »

Smoniko- a czy rosną u Ciebie czereśnie? bo jeżeli nie, to z uchowaniem chojuro w takich warunkach będzie problem...mojej nie opatulałam, a mróz był rzędu -26stC...mieszkam pod lasem, w dolinie rzeki Gostyni- też mam kiepsko...
jednak przytnij i poczekaj- ja mam z ostatnich lat takich kikutów kilka i mają się coraz lepiej
pzd
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grusza azjatycka

Post »

Beaty czereśnia posadzona jesienią razem z chojurką i jeszcze pigwą przetrwały zimę w okryciu ze słomy i są obsypane pączkami :D
Pozdrawiam, Monika
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grusza azjatycka

Post »

Przemarznięcia przemarznięciami - ale mi się bardzo nie podoba kolor tych pędów :( Najlepiej by było ściąć dwa, trzy i oddać do analizy (jeżeli masz taką możliwość)
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Grusza azjatycka

Post »

smonika pisze:Oto fotki mojej chojuro
Czy możesz zrobić jeszcze raz zdjęcia aby wyraźnie wyszły pąki ... lub ktokolwiek inny bo kupiłem Chojuro i pąki łudząco przypominają zwykłą grusze a na Hosui mam z takimi kotkami jakby (bardziej włochate)

Fotka aby wyraźnie wyszła tanimi cyfrówkami robimy przykładając np. ręke w tle za przedmiotem możliwie najbliżej wtedy dużo lepiej zogniskuje + funkcja makro. Bo nie wszędzie da się ręcznie ogniskować a aparat jak na złość robi zdjęcie tła.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”