Odmłodzony sad

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
maciodcember
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 maja 2009, o 23:37

Odmłodzony sad

Post »

Witam mam następujący problem rok temu podciąłem zaniedbane jabłonie. Pojawiło się teraz na nich sporo młodych pędów. Na ich podcięcie bądź usunięcie jest już chyba za późno. Ale myślę że czekając do następnej wiosny pędy te strasznie zgrubieją. Co uważacie podciąć jeszcze teraz, na jesień czy jednak na wiosnę? Czy według was zostały podcięte wystarczająco?

zdjęcie z 2007r. Obrazek

zdjęcie z 2009r. Obrazek
Awatar użytkownika
elwirka
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2009, o 21:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Na przyszłość generalnie skracaj drzewa zostawiając niższe gałęzie aby był do nich dostęp i możliwość oprysku i zbierania. A wybujałe wilki możesz wyłamywać na bieżąco. Z grubymi konarami zaczekaj na luty, marzec- teraz drzewa są pełne soku.
Pozdrawiam Elwira
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Teraz nic nie wycinaj nawet wilków, daj zbliżenia zdjęć każdego drzewa z osobna tak by było widać całą koronę. :wink:
maciodcember
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 maja 2009, o 23:37

Odmłodzony sad

Post »

Zdjęcia

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

uszkodzony pień
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nic bym nie wycinał z nich niech zgrubieją młode gałęzie po Twoim cięciu a po 20 lutego przyszłego roku zamieść takie same zdjęcia w formie bezlistnej wtedy będzie można pooglądać i zaznaczyć na zdjęciach, które gałęzie zostawić i poprowadzić jako odmłodzenie drzew a które usunąć. Co do uszkodzonego pnia oczyść tą dziurą i zasmaruj do równości z pniem maścią ogrodniczą (po oczyszczeniu już a przed smarowaniem pryśnij Miedzianem) :wink:
maciodcember
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 maja 2009, o 23:37

Odmłodzony sad cdn.

Post »

Witam
Zgodnie z zapowiedzią przesyłam dalsze zdjęcia.
Proszę o poradę dotyczącą dalszego cięcia.

1ObrazekObrazekObrazek2ObrazekObrazekObrazek3Obrazek4ObrazekObrazekObrazek5Obrazek6Obrazek7Obrazek8ObrazekObrazek9Obrazek10Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odmłodzony sad

Post »

Wszystko dobrze tylko fotki jakie zamieściłeś poza pierwsza wszystkie są malutkiego rozmiaru i niewiele na nich można pozaznaczać. :wink:
maciodcember
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 maja 2009, o 23:37

Re: Odmłodzony sad

Post »

Witam
Zamieszczam zdjęcia w lepszej jakości:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odmłodzony sad

Post »

Odpisałem na emaila. :wink:
norakociewianka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 wrz 2009, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmłodzony sad

Post »

Witam. odwiedź stronę*****Tam można kupić książkę o starych odmianach drzew owocowych oraz o ich pielęgnacji. Polecam tę publikację
W sprawie reklamowanej strony prosze zapoznac się z par.11 i 12 naszego regulamiunu.
KaRo
maciodcember
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 maja 2009, o 23:37

Re: Odmłodzony sad

Post »

Witam
Czy dobrze przeciąłem drzewko -2? Nie za mocno :)?
Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Odmłodzony sad

Post »

Ja bym przycięła te najwyższe gałęzie jeszcze co najmniej o pół metra. Niech się krzewią niżej. Mają tam gałązki , z których można wyprowadzić niżej koronę. Ja też odmładzałam stary sad. Starałam się głównie wycinać duże konary, które były wysoko. Też wybiło masę wilków, wycinaliśmy je latem, ale złośliwce odrastają ;:224 To chyba syzyfowa praca.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odmłodzony sad

Post »

maciodcember bardzo dobrze, pozwól teraz drzewu by powybijało młode gałązki, zazieleniło się a dalej będziemy je profilować na przyszłą wiosnę, do tego czasu nic z nim nie rób. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”