Młode drzewka owocowe - pielęgnacja

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Drzewka i problem

Post »

Mam takie drzewka 2 czereśnie i 2 brzoskwinię.Czereśnie do dnia dzisiejszego nie wypuściły liści ,a brzoskwinie po 2 na 2 drzewkach ,oto zdjęcia i co mam zrobić wykopać i wyrzuć . i jesienią kupić nowe czy zostawić ? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

kiedy wsadzone?
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
cx

Post »

Witam.
Wykopać zawsze zdążysz.Drzewka prawdopodobnie przemarzły.
Brzoskwinie,skoro coś puszczają, to będzie ok,poczekać aż w dolnej części korony-z pnia lub na najniższej gałęzi wybije silny pęd i wtedy nad nim obciąć i drzewko uformuje nową koronkę.Z czereśnią może być już po sprawie,można ciąć od góry i oglądać czy zdrowe,zielonawe czy suche lub brązowe.Jeśli dojdziesz do zielonego,to zostaw -drzewko zregeneruje,gdy martwe do podkładki-można wykopać.
Hej.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Krzysztof zobacz zdjęcia tam są brzoskwinie i widać gdzie wypuściły ,bo ja nie wiem o co chodzi zbytnio
cx

Post »

Witam.
Trzeba poczekać aż wypuszczą jakiś pęd w dolnej części drzewa(z najniższej gałęzi-u jej nasady lub z pnia).Gdy on będzie miał około 10 cm wtedy obciąć powyżej.
Może być też ,że całe drzewko się zazieleni,choć tu watpię.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

u mnie brzoskwinia którą kupiłem była z suchymi pąkami ktore zaczeły się rozwijać i uschły. Wsadziłem ją i przyciołem na małą "miotełke" :P Obecnie ruszyły 2 oka na głównym pniu. więc brzoskwinia tak łatwo się nie podda tylko później poobcinać uschnięte pędy
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
kaco111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 maja 2009, o 09:41

Chorują mi nowo posadzone drzewka - pomocy

Post »

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem tego wspaniałego forum. Mamy taki problem. Jesienią posadziłem kilka drzewek owocowych. Teraz na wiosnę oprócz śliwy wszystkie puszczają listki, jednak zauważyłem że te listki są jakby przyschnięte i mają czarne plamy, co to może być i czym to zwalczyć, czy jeszcze da się uratować te drzewka ponieważ bardzo mi na nich zależy. Jak dorwę cyfrówkę to zrobię zdjęcia i dołączę je abyście mogli rozpoznać problem. Nadmienię że dotyczy to różnych drzewek tj jabłoni gruszy i innych. Z góry dziękuję za pomoc.
kaco111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 maja 2009, o 09:41

Post »

To są własnie te drzewka, tych czarnych plam to nie ma dużo w sumie moze w kilku miejscach, ale liście są poskręcane i lekko żółtawo brązowe

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
marcia2003
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 mar 2007, o 17:47
Lokalizacja: chojnice

Młode drzewka owocowe - pielęgnacja

Post »

Witam.Kupilam moje pierwsze drzewka owocowe jablon pózną ,grusze i czeresnie.Drzewka przysla po 30 wrzesnia ..Czy po wsadzeniu do ziemi musze podlewac moje nowe cudeńka?
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Pielęgnacja nowo posadzonych drzewek

Post »

marcia2003 pisze:Witam.Kupilam moje pierwsze drzewka owocowe jablon pózną ,grusze i czeresnie.Drzewka przysla po 30 wrzesnia ..Czy po wsadzeniu do ziemi musze podlewac moje nowe cudeńka?
Tak należy podlewać i to sporo najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Jak rówież w pierwszym roku, sadząc na jesień sadzonki można okopczykować i zabezpieczyć np. agrowłókniną przed silniejszymi mrozami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”