Gdzie kupic sadzonki slliwy ałyczy?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Gdzie kupic sadzonki slliwy ałyczy?

Post »

Witam,

chciałem posadzić żywopłot z ałyczy. Będę potrzebował dość duza ilość sadzonek na 1km żywopłotu. Czy moglibyscie mi doradzić, gdzie można kupić sadzonki ałyczy?

Dziękuję bardzo za pomoc,

pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Kupowałam w zeszłym roku na jesieni na allegro. Były w różnych cenach i wielkościach.
DarekRz

Post »

http://www.lasprywatny.pl/LP_cennik.html - jesienia sprzedają wysyłkowo (dostawa kurierem) ałycze masz po 30; 40 gr. Sam kupowałem u nich antypkę i tarninę oraz różę (r. rugosa).
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Post »

W sklepie ogrodniczym :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

U dowolnego szkółkarza, który na dzikiej ałyczy szczepi szlachetne odmiany śliwek. Kosztuje grosze, jeśli szkółkarz będzie chciał się podzielić :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Ja też kupiłam niezliczoną ilość Ałyczy na Allegro. Bardzo szybko mi ja przysłali kurierem. Już rośnie i tworzy niską i gęstą ściankę, bo dziś została przycięta. Nie wiem, czy to nie za poźno, ale mój mąż się uparł, żeby ją ciąć. Urosła mi w ciągu sezonu około metra. I wcale nie była rzadka. Taka młoda, a juz tworzy tak liczne gałęzie :)
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Taką ilość najlepiej zakupić w nadleśnictwie. Popytaj w najbliższych :wink:
Awatar użytkownika
Marian R
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 30 lip 2007, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Akurat w tym czasie z ałyczy opadają owoce. Potrzebujesz około 20 000 sadzonek x 30 groszy każda; to koszt około 6 - 10 tys. złotych. Chyba, że śpisz na pieniądzach :D ./ Proponuję nazbierać ze dwa worki owoców z ałyczy. Poczekać aż przejrzeją. Pognieść to wszystko. Przepłukać wodą i pestki wysiać w rzędach do piaszczystej gleby na głębokość nie większą jak 2 cm.
Po przemarznięciu pestek na pewno wykiełkują i będziesz miał swoje sadzonki.
Najlepiej żywopłot z ałyczy sprawdza się gdy sadzimy ją w 2 rzędach o szerokości 30 cm - naprzemiennie co 20 - 30 cm.
P o w o d z e n i a
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości. /J.Piłsudski/
Awatar użytkownika
Marian R
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 30 lip 2007, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Do Lorrie....

Post »

Szkoda, że się posłuchałaś męża . Jak już miałaś takie ładne przyrosty trzeba było ich nie przycinać lecz pozaplatać z sobą po sąsiedzku. Tworzy się wówczas płot nie do pokonania i żywopłot jest wtedy dużo ładniejszy. Przy ałyczy w miarę wzrostu występuje tendencja do zanikania dolnych gałązek i "robi się goła" :) . Pozostaje wówczas tylko jedno wyjście aby odmłodzić żywopłot. Cięcie całego żywopłotu na wysokości 15-20 cm.
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości. /J.Piłsudski/
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Do Lorrie....

Post »

Marian Rybak pisze:Szkoda, że się posłuchałaś męża . Jak już miałaś takie ładne przyrosty trzeba było ich nie przycinać lecz pozaplatać z sobą po sąsiedzku. Tworzy się wówczas płot nie do pokonania i żywopłot jest wtedy dużo ładniejszy. Przy ałyczy w miarę wzrostu występuje tendencja do zanikania dolnych gałązek i "robi się goła" :) . Pozostaje wówczas tylko jedno wyjście aby odmłodzić żywopłot. Cięcie całego żywopłotu na wysokości 15-20 cm.
Dziękuję za odpowiedz,

czy ałycza to zwykła mirabelka? Miałem dylemat, czy zrobić żywopłot z ałyczy, czy może z tarniny. Ma to być żywopłot ochronny dla mojej posesji. Wybrałem ałycz bo podobno tarnina strasznie się rozrasta, prawda to? Myślę sobie, ze z żywopłotu z ałyczy będę miał jeszcze trochę mirabelek a z tarniny nic nie da się zrobić. Czy możecie poradzić, która jest lepsza? W jakiej odległości od granicy działki powinienem je sadzić aby w przyszłości nie mieć problemów z sąsiadami. Sąsiednie działki to pola orne. Tego płotu na 1,5 km nie będę mógł oczywiście zbyt często przycinać. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Marian R
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 30 lip 2007, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Niestety ałycza to nie mirabelka, ale z ałyczy można
zrobić też bardzo dobry dżem. :D Co do odległości od miedzy proponowałby pozostawić około 50 cm aby w razie czego móc chodzić po swoim. Jeszcze lepiej tę kwestię uzgodnić wcześniej z sąsiadem.
Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości. /J.Piłsudski/
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Lex, proszę cię, wpisz czasem jakieś słówko w naszą wyszukiwarkę, to naprawdę nietrudne. Np. "żywopłot"!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Marian Rybak pisze:Niestety ałycza to nie mirabelka, ale z ałyczy można
zrobić też bardzo dobry dżem. :D Co do odległości od miedzy proponowałby pozostawić około 50 cm aby w razie czego móc chodzić po swoim. Jeszcze lepiej tę kwestię uzgodnić wcześniej z sąsiadem.
A nie wiesz może, czy ma wystarczającą zawartość cukru aby zrobić z niej bimber? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”