Co Mogę postadzić Pod Drzewami Wiśni i Orzecha

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
kbuchta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2009, o 12:19
Lokalizacja: Orzesze-Woszczyce

Co Mogę postadzić Pod Drzewami Wiśni i Orzecha

Post »

witam mam nadzieje że mi pomożecie ponieważ co dopiero zaczęliśmy robić ogródek i sama nie wiem co z tym zrobić ponieważ chciałam bym naj lepiej pod drzewami coś posadzić ale co jeśli tam rosną same chwasty i pokrzywy sama nie wiem myślałam żeby posypać tam korę i posadzić jakieś bukszpany i tym podobne albo inne kwiaty tylko teraz nie wiem czy to ma sen czy tam mi coś urośnie a może macie jakieś pomysły i znacie odmiany kwiatów co by chętnie w takim miejscu rosneły jestem otwarta na wszystkie propozycje zrobiłam kilka fotek jak to wygląda (Ps. drzewa będą podcięte na jesień i to ładnie mówiąc ostro) Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Post »

Ja posadziłam kiedyś jałowca Tamariscifolia pod orzechem - ale w ten sposób, że jałowiec był oświetlony przez znaczną część dnia, miałam też dziurawca kielichowatego w pobliżu tego orzecha oraz pięciorniki.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Wszystkie wiosenne cebulowe: hiacynty, narcyzy, przebiśniegi, tulipany, szafirki;kosaćce, prymulki, niezapominajki, fiołki - wszystko to świetnie będzie rosło pod drzewami.Wszelakie hosty! To podaję z własnego wieloletniego doświadczenia.
Od południowej strony drzewa to w zasadzie wszystkie kwiaty urosną.
Waleria
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Post »

Bukszpany rosną i w słońcu i cieniu więc to nie jest zły pomysł. Cebulowe wiosenne jak najbardziej. Tylko zwróć uwagę żeby to co posadzisz pod drzewami owocowymi nie sprawiało kłopotu w porze zbioru owoców.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
kbuchta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2009, o 12:19
Lokalizacja: Orzesze-Woszczyce

Hej

Post »

dziękuje za odpowiedzi co wymieniliście zaraz zobaczę sobie w internecie jak co wygląda a co do zbiorów powiecmy że tylko mój teściu wchodzi na drabine raz w roku pozbierać wiśnie a orzech strzeże mówiąc teściowa mało co pozbiera resztę się wyrzuca bo mam uczulenie na orzechy

a jak myślicie lepiej korą to wysypać czy sama ziemie tam zostawić i wyplewić
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Hej

Post »

kbuchta pisze:dziękuje za odpowiedzi co wymieniliście zaraz zobaczę sobie w internecie jak co wygląda a co do zbiorów powiecmy że tylko mój teściu wchodzi na drabine raz w roku pozbierać wiśnie a orzech strzeże mówiąc teściowa mało co pozbiera resztę się wyrzuca bo mam uczulenie na orzechy

a jak myślicie lepiej korą to wysypać czy sama ziemie tam zostawić i wyplewić
Groźna musi być ta teściowa, skoro ją postawiliście na straży orzecha. A przed kim strzeże? Bo szczerze mówiąc nie doczytałem :oops:

Zawsze lepiej wysypać korą, niż zostawiać gołą ziemię.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
kbuchta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2009, o 12:19
Lokalizacja: Orzesze-Woszczyce

Sorki

Post »

sorki za pomyłkę :P :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”