Jeżyna -wymagania,uprawa cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.1

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie moich jeżyn (odmiana gazda). Posadziłem je na wiosnę bardzo ładnie się rozrosły i wręcz obsypały kwiatami. Niestety zawiązały się dosłownie pojedyncze owoce i na dodatek były zdeformowane. Czego może być to wina? Jeżyny rosły w pełnym słońcu przez 24h na dobę więc w lato wręcz je popaliło (obecnie przesadziłem je w półcieniste miejsce). Druga sprawa to 15-20 m od jeżyn rosną maliny może to one źle wpływają na moje jeżyny?
wallador
50p
50p
Posty: 80
Od: 22 lut 2013, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.1

Post »

Być może przyczyną było właśnie zbytnie zgęszczenie krzewu, zwłaszcza przy stosunkowo niewielkim jeszcze systemie korzeniowym?
Co do niekorzystnego wpływu sąsiedztwa malin i jeżyn, to raczej chodzi o związki wydzielane przez korzenie roślin, które hamują rozwój rośliny konkurencyjnej.
A może zauważyłeś jakieś objawy chorobowe, np. czerwone lub białe przebarwienia na owocach?

pozdrawiam,
jacek
wallador
50p
50p
Posty: 80
Od: 22 lut 2013, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.1

Post »

Dzięki za info. Czyli, jak rozumiem, raczej Reuben nie zdąży w naszym regionie dojrzeć, jeśli posadzimy go na wolnym powietrzu?

pozdrawiam,
jacek
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jeżyna bezkolcowa cz.1

Post »

Co do owoców. To nie miały żadnych plam były za to bardzo kwaśne i zdeformowane. Na krzakach słońce spaliło je zanim zdążyły się dojrzeć.

Następne posty w temacie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p5357711
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”