Jeżyna -wymagania,uprawa cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
fizol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 sty 2011, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Mam Tornefree od 15 lat, Satin od 3, Orkana i Gazdę od 2. Rozstawa 3 pierwszych co najmniej 2m, czwartej może być mniejsza, ale też ok 1,5m. Sam mam rośliny co 3m.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Dla obytych w temacie jeżynowym, moje pytanie może wydać się dziwne- czy jeżyna bezkolcowa naprawdę nie ma kolców :oops: . W tamtym roku kupiłam, wysadziłam do dużej donicy(nie zorganizowałam dla niej jeszcze miejsca) i wszystkie nowe pędy miały kolce (miała być bezkolcowa), nie pamietam jej nazwy. Mam obawy, czy wysadzać ją w tym roku na miejsce stałe, czy też "darować ją sobie". Jutro poszukam w garażu opakowania. Nazywa się Black Satin.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

U mnie jeżyna jest bez kolców, parę lat temu miałam malinojeżynę. To dopiero było kolczaste! Na dodatek w każdym owocku robal, wywaliłam po dwóch sezonach.
Pozdrawiam! Gienia.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Powiedz mi Gieniu,ta malinojeżyna,czy jest choć smaczna?na wiosnę chcę ją kupić i posadzić,a z robalami jakoś sobie poradzę(w czereśniach też są i nie mam z tym problemów ,jem z robalami),interesuje mnie przede wszystkim smak owoców,dziękuję.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Nie wiem, nie zjadłam ani jednego ! :roll: W każdym był robal, na dodatek pokłułam się, pędy dłuuuugie, nie sztywne jak u jeżyny, wiotkie, pokładają się, nadepnęłam parę razy, miałam jej serdecznie dość. Nazwy odmiany nawet nie pamiętam, bo to było paaarę lat temu.
Pozdrawiam! Gienia.
hannaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 mar 2010, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

spytam jeszcze tu- przepraszam ale zależy mi na czasie - odkrywać jeżynę już czy zaczekać?
nie mam działki przy domu, tylko w weekend mogę
hannaa
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

No pewnie że odkrywać . Dzisiaj w środkowej Polsce było powyżej 10 o C.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Moje jeżyny bardzo zmarzły.... śnieg nasypał tak szybko, ze nie zdążyłam okryć a nawet zdjąć z drutów jak sobie obiecywałam. Ciekawe czy kiedykolwiek doczekam się owoców... Mam 3 odmiany - 8 krzewów już 4 lata i jeszcze jeżyn nie pojadłam....
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

aguskac pisze:Moje jeżyny bardzo zmarzły.... śnieg nasypał tak szybko, ze nie zdążyłam okryć a nawet zdjąć z drutów jak sobie obiecywałam. Ciekawe czy kiedykolwiek doczekam się owoców... Mam 3 odmiany - 8 krzewów już 4 lata i jeszcze jeżyn nie pojadłam....
O ile pamiętam masz tez odmianę Gazda, nieprawdaż? Zmarzła Tobie ta odmiana tez? Dziwne, bo u mnie rośnie w szczerym polu, narażona na ostra zimowe wiatry i nie zmarzła ani troszkę. Moze zbytnio azotu im dajesz, co?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Nie spieszyłbym sie z odkrywaniem, co prawda u mnie jest zimniejszy klimat, ale jak przyjdzie ochłodzenie z zimnym wiatrem może zmrozić pędy. Jednego roku miałem takie zdarzenie. Jeżyna dobrze przezimowała pod koniec kwietnia przyszło ochłodzenie i po zbiorach w danym roku. Mi sie wydaje że jeszcze za wcześnie odkrywać. Zrób jak uważasz, to tylko moja opinia.
wodnik
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Lex pisze: O ile pamiętam masz też odmianę Gazda, nieprawdaż? Zmarzła Tobie ta odmiana też? Dziwne, bo u mnie rośnie w szczerym polu, narażona na ostra zimowe wiatry i nie zmarzła ani troszkę. Moze zbytnio azotu im dajesz, co?
Gazda wytrzymała dobrze, jako jedyna. Bezkolocowa NN mocno zmarzła i kolczasta też, W przyszłym roku okryję choć po 2 krzewy. Dostały w tamtym roku na zimę okrycie z kompostu i mocno przerobionego obornika końskiego . Gazda ma przyrosty o średnicy 2,5 cm na dole :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Jak to dobrze że mieszkam we Wrocławiu bo nawet mi do głowy nie przyszło by okrywać swoje jeżyny.
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jeżyna bezkolcowa

Post »

Ja się tylko pochwalę ze moja jeżyna też dała radę :wit
a nie zdążyłam jej okryć zimą

Ale chyba zmarzła mi lawenda
sucha na wiór a nowych pędzików nie widać :?
Pozdrawiam Beata :)
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”