Jakie smaczne owoce będziecie mieli w sierpniu?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Jakie smaczne owoce będziecie mieli w sierpniu?

Post »

Jestem teraz zasypana papierówkami, śliwki Herman,świdośliwa, morele i wisnie już skonsumowane, kończy mi się śliwka japońska i :cry: na sierpień, prócz malin, to właściwie nie będę miała nic ciekawego do jedzenia na działce.
Co byście polecali do posadzenia, żebym mogła mieć przez cały sierpień jakieś owoce na działce?
Waleria
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam.

Posadz borówkę amerykańską-u mnie zaczyna już dojrzewać czyli jak na sierpień znalazł.
cx

Post »

Witam.
Śliw japońskich jest tyle odmian ,że można jeść ich owoce aż do listopada.
Podobnie śliw europejskich,np:Herman,Rana,Diana,Katinka,Earliblue,Łowicka,Dąbrowicka,Sylvia,Lepotica,Amers,Empress,Węgierka Zwykła...
Morele.
Jabłonie.
Grusze.
itd itp..............
Przy ograniczonej powierzchni można zaszczepić kilka odmian na jednym drzewku.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Fallenangelv pisze:Witam.

Posadz borówkę amerykańską-u mnie zaczyna już dojrzewać czyli jak na sierpień znalazł.
Mam, ale przy naszej zasadowej ziemi, mimo dołów, kwaśnego torfu , kory i specjalnych nawozów efekty są słabe.
No i bardziej mi zależy na drzewach, bo mam miejsce .
Waleria
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Przepyszne i soczyste gruszki Klapsy, fakt że trzeba kilka lat czekać aż drzewko zacznie owocować ale warto.Co do borówki amerykańskiej może masz taką odmianę mało plenna, ja mam borówki 2 letnie i muszę powiedzieć że "Blueerop" mnie zaskoczyła swoją plennością,wielkością owocu i smakiem. Też glebę mam słabą ale nie szczędziłam jej zakwaszania nawozem i obfitego podlewania kiedy były okresy bez deszczu bo torf szybko przesycha.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”