Mój sad

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa 30
200p
200p
Posty: 263
Od: 29 mar 2009, o 14:52
Lokalizacja: Z POD WROCŁAWIA

Post »

WITAM
zacznę chyba trochę od opisu
nie za bardzo ma pojęcie na temat sadu ale myślę że mi trochę pomożecie i dam radę coś z tym
drzewa mają około 10 lat owocują jak chcą jak nie to nie wcześniej zajmował się tym mój teść i bardzo zaniedbał tak przynajmniej mi się wydaje
jest dużo drzew jedno koło drugiego i chyba jest za gęsto ale trochę ich wytnę ale nie wcześniej niż jesienią
sad składa się z jabłoni, brzoskwiń, gruszek, śliwek, wiśni, orzechów i prawdopodobnie nektaryna tylko że nie owocuje
potrzebuje pomocy tj. kiedy i czym robić opryski , jak przycinać czy nie przycinać, jak walczyć z chorobami
jeżeli moglibyście się podzielić informacjami tak abym mogła doprowadzić sad do ładu to z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewa 30
200p
200p
Posty: 263
Od: 29 mar 2009, o 14:52
Lokalizacja: Z POD WROCŁAWIA

Post »

Trochę fotek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post »

przechodziłem podobną drogę więc mogę coś doradzić:
pierwsza kwestia to wstrzymaj się z wycinką do pierwszego, a nawet drugiego owocowania po przycinaniu. Mam drzewa, które ruszyły z obfitym owocowaniem dopiero po przycięciu, niektóre 2 lata po regularnym cięciu i ogólnym dbaniu. Oczywiście z biegiem czasu postaraj się zidentyfikować odmiany.
druga to opryski: chorobowe (wyleczyłem już dwa drzewa - dużo rzeczy da się zrobić), oraz szkodnikowe (zwłaszcza mszyca - zjada młode przyrosty, przez co drzewo nie rośnie, a mrówki pilnujące mszyc zjadają również czereśnie).
ptaki - w tym roku założyłem siatkę na mniejsze drzewa i wszystko wskazuje, że wreszcie czereśnie będą tylko dla mnie ;-).
Najszybsze przycinanie będziesz miała wkrótce: pestkowe tnie się po owocowaniu. Na wiosnę (marzec) - jabłonie i grusze.
Niestety czeka Cię dużo nauki, bo masz różnorodność w ogrodzie, ale nie ma się cio spieszyć, przeszukuj forum na bierząco szukając aktualnie nękających Ciebie problemów
ze swojej strony link do mojego ogrodu :
http://ganz.republika.pl/ogrod/
klikając na ikonach masz bardziej szczegółowe info dot poszczególnych roślin, większość prac pielęgnacyjnych i popełnionych błędów ;-)
nie ma co Cię oszukiwać, ale większość nauki i szukania musisz wykonać sama (raczej nie będziesz prowadzona za rączkę przy każdym problemie ;-) - na moje posty też nie zawsze odpowiadano :cry: ) tym bardziej, że większość jest już opisana na forum. Powodzenia!
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
Awatar użytkownika
ewa 30
200p
200p
Posty: 263
Od: 29 mar 2009, o 14:52
Lokalizacja: Z POD WROCŁAWIA

Post »

witam GANZ
wielkie dzięki dodałeś mi trochę otuchy więc podnoszę głowę do góry i zaczynam działać
pierwsze co to przelecę forum a póżniej do dzieła
Awatar użytkownika
ewa 30
200p
200p
Posty: 263
Od: 29 mar 2009, o 14:52
Lokalizacja: Z POD WROCŁAWIA

Post »

Witam
Czy można teraz obcinać dzikie pędy gruszy , bo puściła tak jakby od korzenia czy poczekać
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post »

Wilki można wyłamywać na bieżąco. Zaznaczam, że wyłamywanie jest skuteczniejsze niż wycinanie.
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”