Rivan czy nie rivan

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jan orłowski

Rivan czy nie rivan

Post »

Zawsze w ogrodzie chciałem mieć wczesną czereśnię. No mam już 3 letnią rivan (tak było napisane na załaczonej etykiecie). co z tego skoro dzisiaj jest 16 czerwca, a ona ma owoce zielone i nie wiem kiedy dojrzeją? Dlaczego nie dojrzewaja? Czy to na pewno rivan? :cry:
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeszcze pytanie, gdzie mieszkasz... Choć nawet jak na Suwalszczyźnie, to wątpię aby to był 'Rivan' :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
jan orłowski

Post »

Dziekuje za zainteresowanie tematem. Mieszkam w Łomzy. A ta czereśnia to nie dojrzewa wcześnie bo może jeszcze jest młoda?, nie ma "ustabilizowanych" procesów zyciowych no nie wiem?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wręcz przeciwnie :wink: Pierwsze owoce (przez dwa, trzy lata - do momentu wejścia drzewa w tzw. pełnię owocowania) dojrzewają z reguły wcześniej niż w latach następnych... Najlepiej zrób dokładne zdjęcia owoców, kiedy będą już dojrzałe
Pozdrawiam serdecznie :wink:
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Post »

Wszystkie czereśnie kupione w ogrodniczych w czasie owocowania okazywały się Butnerą.

A tak przy okazji, Pomologu jak sprawuje się w tym roku moja ulubiona węgierska wisienka?
Pozdrawiam,

J
jan orłowski

Post »

tak wyglądają owoce i jeden z liści. Czy to rivan czy jakiś "mutant? Obrazek Obrazek
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Na pewno nie 'Rivan' - tylko jedna z późnych odmian czereśni... a jaka - poczekaj aż owoce będą gotowe do zbioru
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
calineczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: podlaskie

Post »

wczytuje sie we wszystkie posty "czereśniowe" ,bo tez chciałam miec czereśnie .Zakupiłam burlat najwczesniejsza najlepsza na allegro i .........moja czeresnia okazala sie wiśnią ;(
kobieta

jest bezbronna....dopóki nie wyschnie jej lakier na paznokciach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”