Czy mozna w Polsce kupic jablon Royal Gala?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Czy mozna w Polsce kupic jablon Royal Gala?

Post »

Witam serdecznie,

ostatnio bylem w UK i jadłem przepyszne jabłka odmiany Royal Gala. Na mój skromny gust smak tych jabłek jest po prstu fenomenalny. Czy można te odmianę kupić gdzieś w Polsce? Wydaje mi się, ze jest to odmiana licencjonowana.

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Smakiem akurat nie różni się od standardowej Gali i większości mutacji... to co wyróżnia tą odmianę to nieco inny od Gali (bo stożkowaty) kształt owoców, charakter i intensywność rumieńca. U nas można ją spotkać - ale mimo że to pierwszy sport tej odmiany - w Polsce nie zdobyła zbyt wielu zwolenników (przede wszystkim sadzona jest Gala Must).
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

pomolog pisze:Smakiem akurat nie różni się od standardowej Gali i większości mutacji... to co wyróżnia tą odmianę to nieco inny od Gali (bo stożkowaty) kształt owoców, charakter i intensywność rumieńca. U nas można ją spotkać - ale mimo że to pierwszy sport tej odmiany - w Polsce nie zdobyła zbyt wielu zwolenników (przede wszystkim sadzona jest Gala Must).
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Czyli mówisz, ze Royal Gala smakuje tak samo jak Gala Must? Gala Must mam w swoim małym sadziku, tegoroczne nasadzenie. Jeśli odpowiedz na powyższe pytanie jest tak to nie ma sensu szukać Royal Gala, nieprawdaż?

Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tak, smak jest dokładnie ten sam... tylko jedna, zasadnicza uwaga - napisałeś z tego co pamiętam: "próbowałem w UK..." dość istotną sprawą jest nie tylko sama odmiana, ale przede wszystkim jej pochodzenie (mam na myśli pochodzenie owoców) oraz warunki przechowywania do momentu sprzedaży. Zwracam na to uwagę dlatego, że bardzo często ludzie mogą się rozczarować (lub przeciwnie). Po prostu ten smak często nie będzie identyczny czy nawet podobny. Najlepszym chyba przykładem są owoce odmiany 'Golden Delicious' - o ile dla większości naszych rodaków jest to jedna z najsmaczniejszych odmian - o tyle jeśli kupią owoce tej odmiany np. we Włoszech czy Hiszpanii nie mogą uwierzyć że to jest Golden... owoce są "nijakie"
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

pomolog pisze:Tak, smak jest dokładnie ten sam... tylko jedna, zasadnicza uwaga - napisałeś z tego co pamiętam: "próbowałem w UK..." dość istotną sprawą jest nie tylko sama odmiana, ale przede wszystkim jej pochodzenie (mam na myśli pochodzenie owoców) oraz warunki przechowywania do momentu sprzedaży. Zwracam na to uwagę dlatego, że bardzo często ludzie mogą się rozczarować (lub przeciwnie). Po prostu ten smak często nie będzie identyczny czy nawet podobny. Najlepszym chyba przykładem są owoce odmiany 'Golden Delicious' - o ile dla większości naszych rodaków jest to jedna z najsmaczniejszych odmian - o tyle jeśli kupią owoce tej odmiany np. we Włoszech czy Hiszpanii nie mogą uwierzyć że to jest Golden... owoce są "nijakie"
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Dobrze wiedzieć. Te owoce które jadłem w UK pochodziły właściwie z RPA. Jadłem również te pochodzące z Brazylii oraz hodowane w UK. W sumie smak był identyczny, te z UK może troszkę bardziej soczyste. Ale to dobry indykator ze w sumie nie zależy to bardzo od szerokości geograficznej. Tak myślę,

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”