Przyciecie drzewek w pierwszym roku

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Przyciecie drzewek w pierwszym roku

Post »

Witam serdecznie,

Mam pewien problem. W tym roku zakupiłem i posadziłem dość dużo drzewek owocowych. Właściwie to zasadził je mój tato, który na ogrodzie nie zna się nic a nic. Bez przycięcia, tak tylko wkopał i przywiązał do palików. Czy w połowie czerwca mogę przyciąć te drzewka delikatnie tak by uformować rozrastająca się strasznie koronę? Generalnie piszą, ze należy ciąć albo zima albo po owocowaniu, ponieważ są to drzewka jednoroczne, tak wiec oczywiście nie owocują. boje się ze drzewka mogą się "wykrwawić", tzn ze soki będą wyciekały przez powstałe rany. Chodzi mi głownie o czesanie, jabłonie, gruszki, śliwy, brzoskwinie, nektarynki i morele.

Dziękuje bardzo za odpowiedz,

pozdrawiam serdecznie

Lex
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zdjęcia wiele by wyjaśniły. :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Czarodziej_ pisze:Zdjęcia wiele by wyjaśniły. :wink:
Jest tego trochę, nie chciałbym zaśmiecać forum, mam jakieś 40 nowych drzewek.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Czarodziej_ pisze:Zdjęcia wiele by wyjaśniły. :wink:

Oto kilka przykładów. pytanie podstawowe - czy można je ciąć teraz W CZERWCU? Zaznaczam, ze drzewka były posadzone w tym roku!!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Osobiście w tym roku bym nic nie ciął, na wiosnę czyli ok 20 lutego zrób każdemu drzewku zdjęcie na forum wklej jako miniaturkę z możliwością powiększenia do pełnego rozmiaru i jednocześnie podpisz co to za drzewko i jakieś podstawowe info czy to odmiany karłowe czy nie, w jakiej ziemi rosną, na pewno uzyskasz pomoc jak je ciąć ale to moim zdaniem od 20 lutego do połowy marca nie wcześniej, zdjęcia oczywiście w lutym rób by były w stanie bezlistnym. :wink:
rafcio18
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 maja 2009, o 17:40

Post »

Zeby nie zasmiecac forum kolenymi tematami wpisze sie tutaj:) Mam dwuletnie dzewka dwie grusze i śliwke i chciałbym się dowiedziec jak je przyciąć:) Po zasadzeniu w pierwszym roku na jesien przycinałem tylko górę dzewek teraz się troche rozrosły i chciałbym się dowiedzieć jak mam je teraz przycinać. Niżej jest link do dzewek. Idą od lewej pierwsze dzewko to śliwka pożniej dwie gruszki pierwsza jeszcze nie owocowała, druga już drugi rok ma owoce. Zdjęcia straciły kolor ale i tak przy największym powiększeniu wszystko bardzo dobrze widac.

http://img42.imageshack.us/gal.php?g=liwka.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”