Problem z jablonka - choroba?

Drzewa owocowe
cx

Post »

Witam.
To masz Nalewko często idealne warunki do oprysków....ale i do rozwoju chorób gzrybowych.
Przy zabiegach środkami owadobójczymi,warunki pogodowe mają kluczowy wpływ na skuteczność działania.Np zastosowanie Omite(na przędziorki,szpeciele) w temperaturze poniżej 20 stopni i dodatkowo w suchym powietrzu,w ogóle mija się z celem.Większość owadobójczych gdy wilgotność jest zbyt mała -zbyt szybko zasycha,lub odparowuje-i zbyt mała ilość środka dociera do szkodnika,na roślinę lub wnika w nią.
Oczywiście nie należy przeginać i gdy rosa taka,że zcieka z roślin,zabieg można wykonać gdy zaczyna lekko obsychać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Krzysztof usun. pisze:Witam.
To zwijanie liści może być wynikem żerowania szpecieli,niestety ich zwalczenie nie jest łatwe.
Ortus lub Omite,tylko bardzo ważne są warunki podczas zabiegu!!!nie w pełnym słońcu,przy wilgotności powyżej 50%,dużo wody,Ortus powyżej 10-15 stopni,Omite powyżej 20 stopni.Temperatura podczas i kilka godzin po zabiegu.
Hej.
Witam,

to mi wyglada na to!!! Ale sie przerazilem - Omite ma w etykiecie, ze to srodek rakotworczy!!! Czy takie cos mozna sprzedawac w handlu? Jestem w szoku!!!

Wlasnie znalazlem opis tego czegos co wyglada dokladnie jak ten szkodnik na mojej jablonce. To pordzewiacz jabloniowy, okladnie jak kolega podal. Mam srodek, ktory wg tej tabeli http://www.ho.haslo.pl/images/article/2002/04/957/6.gif powinien zadzialac / kolumna A w sekcji szpeciele. Czy moge do zwalczania tego uzyc rowniez Talstar 100 EC? to tez przeciez jest na przedziorki, nie wiem nie znam sie na tym Chodzi mi o to by nie wydawac specjalnie niepotrzebnych pieniedzy.

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Lex
cx

Post »

Witam.
Jest rakotwórczy... prawie wszystkie śor są chyba mniej lub bardziej rakotwórcze...spaliny samochodowe również...należałoby się wyprowadzić z miast prawda???
Co do skuteczności wszelkich akarycydów na szpeciele ,to jest różnie.Ogólnie szpeciele jest trudniej zwalczać niż przedziorki,częściowo wynika to z ich biologii.
A producenci nie rejestrują środków na wszystkie szkodniki,które te preparaty zwalczają,z przyczyn...finansowych.
Talstar to pyretroid i jako taki zwalcza wszystko co się rusza i szpeciele też.
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

OT:
Producenci wolą napisać, że produkt jest rakotwórczy, niż potem walczyć w sądach z ludźmi, którzy twierdzą, że zachorowali przez ś.o.r.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

markpm pisze:OT:
Producenci wolą napisać, że produkt jest rakotwórczy, niż potem walczyć w sądach z ludźmi, którzy twierdzą, że zachorowali przez ś.o.r.
Chciałbym w to wierzyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”