Śliwy - OPRYSKI

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
osman71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 paź 2007, o 20:28

Jakoś tego nie widzę....

Post »

Sorry, ale ja jakoś na tej stronie nie widzę żadnych aktywnych komunikatów dla pow. Katowickiego. Jedynie jakies zboża i ziemniaki. Chyba jednak w tym tygodniu zrobie oprysk, bo powoli juz śłiwa przekwitła, a wg doświadczonych ogrodników około 10 dni po przekwitaniu powinno sie robic oprysk, tylko czy powinno się go powtórzyć? kiedy?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Poszukaj komunikatów w okolicznych powiatach. Np. tu http://www.piorin.gov.pl/sygn/php/rpowiat.php?kod=KACZ - wynika że u ciebie jeszcze nie pora.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Opryskiwanie śliwy

Post »

Chyba się trochę spóźniłam z opryskiem Karate, bo moje śliwki mają czarne ślady, więc robactwo już je zaatakowało. Pryskałam jak zawiązki miały po ok pół centymetra. Mówi się trudno, za rok zrobię to wcześniej, Mam pytanie, czy trzeba ponawiać opryski, żeby w śliwkach które ocalały nie było robaków?
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Oczywiście ,nawet należy radze Ci zastosuj Mospilan :D powodzenia
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Te czarne ślady to po owocnicy żółtorogiej, pryska się gdy opadają płatki kwiatowe śliwek, teraz będzie owocówka żerować- pryska się jak larwy sa w fazie tzw. czarnej główki, najlepiej czytać komunikaty Stacji Ochrony Roślin, tam piszą kiedy owocówka jest w tej fazie rozwoju.
Pozdrawiam
and777
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Dziękuję za wszystkie porady :) Pozdrawiam Aga

Kiedy mniej więcej przypuszczalnie te larwy żerują?
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Pojedyncze osobniki owocówki w fazie czarnej główki już można spotkać , myślę że pod koniec tygodnia można opryskać.
Pozdrawiam
and777
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Dzięki :) Może być karate?
No i chyba wieczorem lub rano przy niższej temperaturze? Te opryski to moje "ulubione zajęcie " zawsze mam wątpliwości co? kiedy? ile? jak rozrobić?.... niby dawki są podane ale na małą ilość trudno tak wymierzyć... Ja zawsze rozrabiam nie więcej niż na pół litra wody.
Pozdrawiam Aga
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Środki z grupy pyretroidów np. Karate stosujemy w niższych temperaturach- pisze na opakowaniu w jakich. Jest wybór bardzo duży. Życzę trafnych wyborów.
Pozdrawiam.
and777
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Opryskiwanie śliwy

Post »

aguskac pisze:Chyba się trochę spóźniłam z opryskiem Karate, bo moje śliwki mają czarne ślady, więc robactwo już je zaatakowało. Pryskałam jak zawiązki miały po ok pół centymetra. Mówi się trudno, za rok zrobię to wcześniej, Mam pytanie, czy trzeba ponawiać opryski, żeby w śliwkach które ocalały nie było robaków?
Zrób oprysk Mospilanem 20 SP + środek na przyczepność SUPERAM 10AL. Preparat ten przemieszcza się wewnątrz rośliny wraz z sokami. Niszczy wszystkie stadia rozwoju szkodnika.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
slaw007
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2008, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Post »

W moim powiecie (częstochowskim) PAŃSTWOWA INSPEKCJA OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA informuje, że od 29 maja należy pryskać przeciw: Owocówce śliwkóweczce.
Niestety dla Tojego powiatu brak takich sygnalizacji.
Piszą też: "W okresie chłodów, gdy ma miejsce wydłużony lot motyli, zabieg powtórzyć po 2-3 tygodniach"

Z prepartów wymieniają:

Calypso 480 SC
Dimilin 480 SC ( w obrocie do 14.08.2008)
Dimilin 25 WP
Mospilan 20 SP ( w obrocie do 30.06.2008)
Nomolt 150 SC
Runner 240 SC
Steward 30 WG


Czy ktoś może wie dlaczego go wycofują ze sprzedaży po 30 czerwca?
Może zapoatrzyć się w większe ilości?

Pozdrawiam

Sławek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie zalecają opryski na szkodnika owocówka śliwkóweczka od 2008-06-10. Co do Mospilanu to preparat nie jest wycofany.
Erazm pisze: Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o treści "...Uprzejmie informujemy zainteresowanych, że środek owadobójczy Mospilan 20 SP, uzyskał nową rejestrację w Polsce i został dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie naszego kraju w dniu 29 kwietnia 2008 r. na mocy Decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Zezwolenie MRiRW Nr R-37/2008...."
Pozdrawiam Andrzej.
Rafalek122
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 mar 2009, o 13:40

Owocówka śliwkóweczka kiedy pryskać

Post »

Witam otóż od 2 lat mam problem z śliwką jest ona robaczywa, w tym roku chciał bym ją opryskać. Wyczytałem że jest to owocówka śliwkóweczka i teraz chciał bym się dowiedzieć kiedy najlepiej jest pryskać śliwkę i jakim preparatem.
Dziękuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”