Obcinanie gałęzi poprzez tyczkę

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Obcinanie gałęzi poprzez tyczkę

Post »

Witam
Mam absolutną konieczność obciecia kilku gałezi z drzewa. Gałezie są bardzo wysoko, nie ma możliwosci obciecia ich z drabiny ani dostania się na drzewo. Znalazlem wiec na necie takie oto nozyce ktore podobno mozna stosować na tyczce:
http://www.ceneo.pl/598713 Czy to rozwiazanie sie sprawdzi? Ktos to stosowal? Czy da sie tym uciac gałezie i to takie grubsze, powyzej 1cm srednicy ? Przypuszczam że to zabawka ale moze jednak cos to jest warte? Mam ponad 4m do galezi ktore będę ucinal i to z okna budynku, bo z ziemi to bedzie z 7 albo 8m wiec nie ma o czym marzyc. Ewentualnie moze ktos ma jeszcze inny pomysl, poza wezwaniem wozu strazackiego albo energetyki :)
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Nożyce

Post »

Trwałość i skuteczność tych nożyc zależy od materiału z którego są zrobione. Ja mam podobne nożyce które dostalem od dziadka i mogę powiedzieć że są bardzo skuteczne , oczywiście na tyczce.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

mi mniej zalezy od trwalosci bo uzyje ich pewnie raz na rok do kilku galazek ale bardziej o to czy sa skuteczne tzn czy dadza sobie rade na pieciometrowej tyczce poobcinac galezie grubosci 1-2cm ? Czy pociagajac za ten sznurek czy linke sila jest wystarczająca do ucinania takich galezi? Nie widzialem nigdy dzialania tego na wlasne oczy stad moze glupie pytania.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Widziałam, jak takim czymś posługiwał się ogrodnik. Dosyć energicznie pociągał za linkę i gałęzie nawet o grubości damskiego kciuka przecinały się.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Chyba więc zakupie to cudo, zobaczymy czy ma to jakies mozliwości. Szczegolnie na tyczce ktora ma kolo 5metrow w moim zamiarze.
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

tak dla podsumowania... moze ktos bedzie sie tez wahal... wyprobowalem, urzadzenie dziala. Mozna ciac do srednicy ok 15mm spokojnie. Trzeba mocno szarpac. Sprawdza sie to do dlugosci tyczki -6m. Potem amortyzacja zwiazana z uginaniem sie tyczki i bezwladnosc linki powoduja mniejsza skutecznosc ale udaje sie. Fajna sprawa dla kogos kto nie ma jak wlez na drzewo tak jak ja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”