Kamienie w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Kamienie w ogrodzie

Post »

Czy warto obsypywać drzewa owocowe kamyczkami jak na zdjęciu, żeby wokół nich za bardzo nie rosły chwasty czy trawa?
Obrazek
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Kamyki

Post »

Ja również mam tak obsypane drzewka tyle że drobniejszymi kamyszkami, a pod kamieńie ułozyłem agrowłóknine, i nic moim roślinkom (drzewom i krzaczkom) nie przeszkadza jak na razie
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

No właśnie, same kamienie nie zahamują chwastów, musi być pod spodem włóknina, najlepiej czarna.
Waleria
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tylko to kamieniste kółko dookoła drzewka mogłoby być nieco większe, takiej wielkości mniej więcej, jak korona drzewka za kilka lat. Inaczej trawnik nad korzeniami drzewka będzie podbierał wodę i nawozy drzewku (i owocom). Chociaż dojrzałe sady miewają darń na całej powierzchni i świetnie funkcjonują. Ale to są już dorosłe drzewa z głębokim rozbudowanym systemem korzeniowym, a tu mamy młodziutkie drzewka.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
shy-moon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 sty 2008, o 23:06

Kamień dekoracyjny

Post »

Witam drodzy forumowicze,

Na pszyszły rok planuje obsadzić niewielkie źródełko w kamieniu. Mam dylematy jakiego rodzaju kamień zastosować. Dużo myślę nad wykorzystaniem do tego celu piaskowca, ale mam wątpliwości czy nie będzie wypłukiwany przez wodę.

Mile widziane wszelkiego rodzaju porady.

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon
Zzieleniejesz z zazdrości
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

to zależy jaki piaskowiec, ale generalnie przy kontakcie z woda nie używa się miękkich skał osadowych jak piaskowce, wapienie czy marmury, a twarde skały magmowe np. granity, bazalty - wtedy wytrzyma wieki.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Szymonie może takie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
shy-moon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 sty 2008, o 23:06

Post »

Halinko piękne przykłady. Moje źródełko natomiast wychodzi z pionowej ściany w związku z tym pokazane przez Ciebie rozwiązania raczej się nie sprawdzą. Myślę teraz o obmurowaniu źródełka kostką granitową razem z bloczkami granitowymi. Forma musi być prosta ze względu na sąsiedztwo drogi też prostej :)
Zzieleniejesz z zazdrości
coogrodniczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2010, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Folia pod kamienie

Post »

Mam pytanie odnośnie folii pod kamienie (takie drobne do ogródka, żeby rośliny się nie przebijały).
Jaką folię kupić, czy musi ona być dziurkowana i czy coś powinnam jeszcze odnośnie folii wiedzieć?
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Folia pod kamienie

Post »

Nie polecam folii. Lepsza jest agrowłóknina oddycha i wchłania wodę a folia nie . :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Folia pod kamienie

Post »

A jakby dać pod kamienie dziurkowaną folię?
Waleria
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Folia pod kamienie

Post »

Agrowłóknina rozłoży się po paru latach i chwasty ją przerosną. Polecam geowłókninę lu matę jakiej używa się w szkółkach.
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Folia pod kamienie

Post »

Nie wiem jakich informacji więcej mógłbym Ci udzielić, ale przez nią nie będą przerastały chwasty, a przez dziurki w folii tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”