Czereśnia w tunelu

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Czereśnia w tunelu

Post »

Rivan to nie rarytas , ale tak wcześnie może za niego robić . Dzisiaj , 2 maja obrazek taki : Obrazek Obrazek

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Nie żartuj sobie... nie wyobrażałem sobie takich widoków o te porze :!: Jutro przyjeżdżam :D
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Ani myślę żartować , dzisiaj była pierwsza degustacja . O dziwo smakowało lepiej niż to samo w zeszłym roku z ogrodu . Słodsza niż pod gołym niebem , nie wiadomo tylko czy to jest wynik wyjątkowo słonecznej pogody w kwietniu czy też nawożenia resztkami nawozów od podlewania rozsad pomidorów ( te są nieprzyzwoicie drogie , ale też wysokiej jakości ) .
Na degustację musiałbyś pędzić szybko , bo to młode drzewko i raptem wszystkiego jest ze 2 kilo . ;:8

Pozdrawiam , kozula .
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przy takiej pogodzie "na bank" te z tunelu były słodsze :wink: Jeszcze 3 tygodnie i będzie u nas degustacja z drzewa :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Z drzewa pod gołym niebem też będzie degustacja , ale za trzy tygodnie to nie to samo ...

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mam pytanie dotyczące odmiany czereśni , która rośnie u mnie w tunelu foliowym . W ogrodzie ta sama właśnie dojrzewa . Pod folią sprawdziła się rewelacyjnie , dorosła do niespełna 13 g , choć pod gołym niebem nie jest specjalnie duża . Przydatność do spożycia prawie miesiąc i żadnego pogorszenia smaku , a wprost przeciwnie . Obrazek Obrazek [ Obrazek

Pozdrawiam , kozula .
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A pytanie brzmi jaka to odmiana czy skąd ta różnica w wielkości owoców? Jeżeli mowa o pkt.2 to jak najbardziej naturalne - pamiętaj, że zapewniasz pod osłonami optymalne warunki termiczne
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

i pewnie nie ma nasionnicy. Mój ojciec zlekcewarzył nasionnice w tym roku bo w tamtym nie było no i masz... 90% owoców z nadzieniem. Aż żal patrzeć na takie piękne drzewo.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
calineczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: podlaskie

Post »

jak to w tunelu? chyba drzewko nie jest duze......
kobieta

jest bezbronna....dopóki nie wyschnie jej lakier na paznokciach
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

pomolog pisze:A pytanie brzmi jaka to odmiana czy skąd ta różnica w wielkości owoców? Jeżeli mowa o pkt.2 to jak najbardziej naturalne - pamiętaj, że zapewniasz pod osłonami optymalne warunki termiczne
Pozdrawiam :wink:
Pytanie brzmi oczywiście jaka to odmiana , miał być Burlat , ale załapałam się na ostatnie drzewko w szkółce z zamazaną metką , więc pretensji nie mam . Ledwo toto zipało , pieniek na 20 cm . Wyrosła ładna korona kotłowa , gałęzie prowadzone w poziomie bardzo nisko nad ziemią . Oczywiście nie ma nasionnicy , pękania , gnicia , szpaków , os i innego dziadostwa .

Pozdrawiam , kozula .
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Co jak co, ale 'Burlat' to to na pewno nie jest :wink: Czasami bywają takie sytuacje w szkółkach... nie zaryzykuję strzału "w ciemno" na podstawie jedynie fotografii, ponieważ w przypadku czereśni (no chyba że 'Vega' :lol: ) trochę to się mija z celem... u Was teraz jest pewnie przełom czwartego i piątego (może już pod koniec piątego) tygodnia dojrzewania owoców... a to z kolei wcale nie ułatwia sprawy - powiedziałbym, że wręcz przeciwnie...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Troszkę ułatwię sprawę . Octavia już dawno dojrzała , teraz dojrzewa Regina , ale jeszcze jej ze cztery dni brakuje . To co na zdjęciu , w ogrodzie jest już w pełni dojrzałe . Na początku owoce żóltawe z charakterystycznymi ciemnymi kropeczkami , chrząstka , twarda , słodka .

Pozdrawiam , dziękuję za odpowiedzi , kozula .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”