Dlaczego winogrono zakwitło o wiele za wcześnie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Dlaczego winogrono zakwitło o wiele za wcześnie

Post »

moje winogrono kwitnie mimo że odmiana wcześniejsza puściła dopiero pierwsze liście.czy przyczyną może być to że w zeszłym roku puściłam nową latorośl na altankę ze starego pnia.na starym pniu widoczne są już plamy na liściach.czy mogę jeszcze skrócić pień do zdrowego miejsca czy raczej zostawić i jesienią podjąć gwałtowne cięcie.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

W tym roku wszystko wcześniej kwitnie, żółte tulipany zawsze otrzymywały Zosie, a w tym roku chyba tylko wspomnienie o nich zostanie, bo już kwitną na całego.
Waleria
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Dlaczego winogrono zakwitło o wiele za wcześnie

Post »

irenapak42 pisze:czy mogę jeszcze skrócić pień do zdrowego miejsca czy raczej zostawić i jesienią podjąć gwałtowne cięcie.
Najważniejsze- to zaczekaj jeszcze ze dwa tygodnie- a potem już przycinaj jak chcecie: Ty i winogrono!
A czemu przed czasem coś rośnie? Musiało go jakieś ciepłe powietrze owiewać, owiewać , owiewać... i pomyślał, że to lato. Oczywiście- kiedy padnie sygnał startowy(odpowiednia temperatura) to te o lepszej wydajności korzeni a mniejszej liczbie i silnymi pędami ruszą szybciej.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

u mnie też już widać pąki kwiatowe na winogronku kristaly. Wsadziłem go w tamto lato i ma zaledwie około 6 pąków z których ruszyły liście. Zadziwił mnie że taki maluch już chce owocować :)
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Dlaczego tak wcześnie zakwitło te stare winogrono

Post »

piszę jeszcze raz.winogrono jest z jednego pnia.prawa strona-nowa odnoga zeszłoroczna kwitnie a na lewej stronie ledwie po liściu puściło.winogrono jest stare po dziadku-postanowiłam je odmłodzić.chcę wyciąć stary gruby pień z którego pędy są chorowite-zawsze mają plamy na liściach.zawsze pryskałam miedzianem ,dawało to poprawę na jakieś 2 tygodnie i znowu nawrót choroby.obecnie zrezygnowałam ze środków chemicznych ponieważ mam w domu dwóch małych alergików.jak na razie gruntowne cięcie zdało egzamin-na nowym ramieniu nie ma oznak choroby.czy to możliwe że stara część winogrona cofa się lekko w rozwoju-a nowa dostała jakby nowego życia? Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Ha! Tą po prawej coś Ci morduje- statystycznie pierwsze są przędziory; tak wygląda na porzeczce też atak mszyc. A tu jakby porażenie wirusowe. Niestety- nieuleczalne- trzeba wyciąć pęd.
Ale może niech się jeszcze ktoś wypowie.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
irenapak42
50p
50p
Posty: 53
Od: 8 lut 2009, o 23:45
Lokalizacja: ziółkowo-wielkopolska

Dlaczego tak wcześnie zakwitło te stare winogrono

Post »

wiem w czym siedzi diabeł-patrzyłam długo na moje winogrono i stwierdziłam że tylko jednoroczne przyrosty nie mają zarazy.wytnę wszystkie porażone i zobaczę co będzie dalej-zdecydowałam się na cięcie na pędy zastępcze następnej wiosny-bo tej to już nie mam co ciąć ,bo wszystko przycięte na 2-3 oczka.a teraz to tylko mi zostało powycinać stare czopy do zdrowych pędów puszczających ze śpiących oczek.
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Nazwa winogrono jest potoczna ;) myślę że można jej używać zamiennie :) nie bądźmy tacy konserwatywni :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”