Czereśnia nie kwitnie, nie owocuje

Drzewa owocowe
daro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 maja 2008, o 22:39

Owocowanie czereśni

Post »

Mam pytanko. Czy jest jakiś sposób na to aby zwiększyć ilość zawiązków owoców na czereśni??? Mam drzewka które mają już ok. 10 lat i co roku mają po 5-6 owoców :( może jest jakiś środek?? Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Daro,napisz jaka to odmiana ,czy masz tylko jedno drzewko czereśni U niektórych odmian do dobrego owocowania potrzebny jest zapylacz.Ze swego doświadczenia wiem ,że kwitnąca gałązka innej odmiany włożona do plastikowej butelki [takiej po wodzie mineralnej] z wodąi i przywiązana do konaru nieowocującej czereśni doskonale pełni rolę zapylacza Ważne jest przy tym by obydwie odmiany kwitły w tym samym czasie.U mnie to pomogło,zanim zasadziłam drugą czereśnię będącą dobrym zapylaczem , ten zabieg wyrażnie zwiększał plonowanie.
Życzę powodzenia!
Serdecznie pozdrawiam Danuta
matejo2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2009, o 19:13
Lokalizacja: dolny śląsk-Legnica

Czereśnia nie kwitnie, nie owocuje

Post »

Witam .mam na swojej działce dwie czereśnie jedna jest czerwcowa a druga lipcowa , sa to dośc stare drzewa ale nigdy nie było z nimi większego problemu. W tamtym roku bardzo obficie obrodziły a w tym roku jakoś mało mają kwiatów Zastanawiam się czym to jest spowodowane. ,może przez zimę pomarzły, dodaje jedną fotke zrobiona pod koniec maja 2008 , na drzewie siedzi mój synek... Proszę o odpowiedz .
dzięki pozdrawiam matejo2 Obrazek :roll:
matejo2
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Na ile lat oceniasz wiek tych czereśni? Na nie też, niestety, przychodzi kiedyś kres.
Waleria
matejo2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2009, o 19:13
Lokalizacja: dolny śląsk-Legnica

Post »

Bez przesady drzewa maja około 15 - 18 lat wiec nie są takie stare .widziałem starsze które pięknie rodzą. podejrzewam że mogły zle znieśc zimę , . jestem cierpliwy i poczekam czas pokarze może jeszcze zakwitną ... pozdra :lol:
matejo2
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

No to rzeczywiście nie są stare. Gdyby miały 2 razy tyle, to by się można było zastanowić.
Waleria
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Nie wiem, czy przypadkiem czereśnie nie mają czasami tendencji do przemiennego owocowania, podobnie jak jabłonie.Nie spotkałem sie z takim przypadkiem u czereśni, ale kto wie?
Moje dwie sliwy opal w obiegłym roku mocno owocowały, a w tym zakwitły tylko na najwyższych koniuszkach nielicznych pędów.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Moje nie mają takich tendencji. Kwitną co roku tak samo. Za to owocowanie jest odbiciem kwietniowo-majowej pogody.
cx

Post »

Witam.
Gdybyście ludzie pisali ,pod nickiem,gdzie wasze ogrody odpowiedzieć byłoby łatwiej.
Na Mazowszu w wielu sadach(nie wszędzie),na niektórych odmianach śliw -zimą zmarzły pąki kwiatowe.Przeżyła tylko ich część w najwyższych partiach korony.Katastrofalnie jest z C.Raną,Lepoticą,Amersem,słabo z Hermanem,Opalem.Na moim Amersie i Ranie spodziewam się maks 5% plonu.
Podobna sytuacja jest z niektórymi odmianami czereśni,choć u mnie w tym gatunku jest zdecydowanie lepiej.
Hej,Krzyś.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

U mnie brak kwitnienia na śliwach opal wiążę wyłącznie z tym,że były przeciążone w ubiegłym roku.Wszystkie inne moje sliwy (owocowały normalnie) kwitną tak, jak powinny.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Witam moje Czereśnie jeszcze nic nie pościły mam odmianę Burlat i Vega i chyba muszę je wyrzucić :(
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Co rozumiesz pod słowami: "nie puściły"? Nie ma rozwijających się liści czy chodzi Ci o kwiaty?
Pozdrawiam :wink:
matejo2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2009, o 19:13
Lokalizacja: dolny śląsk-Legnica

Post »

Witajcie . zaopserwowałem u sąsiadów że tez jest mało drzew które kwitną , zwłaszcza czereśni i brzoskwiń no i nie dodałem ze u mnie w Legnicy w zimie kilka dni przymroziło i było ponad - 20 ,więc może to jest główny problem braku kwitnienia drzew . pozdrawiam wszystkich i wielkie Dzięki za odpowiedzi ... :P
matejo2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”