Problem z mlodymi czeresniami

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Problem z mlodymi czeresniami

Post »

Witam Was serdecznie,

W zeszlym roku zakladalem nowy ogrod i kupilem pare czeresni. Niestety, zaatakowalo je jakies badziewie, mysle ze byly to przedziorki, poniewaz na zalazkach lisci pojawily sie takie jakby biale pajeczyny i drzewka stopniowo pousychaly. W tym roku nie zamierzam popelnic tego samego bledu i po zakupie nowych drzewek postanowilem ze będę pryska, czym sie da by to badziewie wybic i ocalic nowoposadzone drzewka.

Dlatego chcialbym spytac bardziej doswiadczonych kolegow/kolezanki o porade

- Czy jest duze prawdopodobienstwo, ze w tym roku przedziorki sie znow pojawia? Domniemam, ze tak
- Czym to badziewie wykurzyc? Wiem, ze walka z przedziorkami nie jest latwa i na rozne stadium rozwoju stosujemy rozne opryski, ale jakie dokladnie, bo jestem zielony w tej materii
- Czy taki oprysk w pierwszym roku od posadzenia nie zaszkodzi moim nowym nasadzeniom? Ile mozna pryskac, by nie spalic nowych drzewek?

będę bardzo wdzieczny za porade,

Pozdrawiam

Lex
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Witam, i o ogonki pytam. Ale mi się zrymowało! Używaj polskich liter, na tym forum bardzo dbamy o poprawność językową.
Waleria
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Waleria pisze:Witam, i o ogonki pytam. Ale mi się zrymowało! Używaj polskich liter, na tym forum bardzo dbamy o poprawność językową.
Niestety nie mam polskiego Windowsa i polskiej klawiatury.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Napisz, gdzie mieszkasz. Widzę,że ę masz, ale nie wszędzie używasz.
Waleria
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Waleria pisze:Napisz, gdzie mieszkasz. Widzę,że ę masz, ale nie wszędzie używasz.
Przykro mi bardzo, ale raczej pytalem o porade ogrodnicza a nie z jezyka polskigo, ale dziekuje bardzo.
Ponawiam pytanie do pozostalych czlonkow forum i dziekuje bardzo za rzeczowe odpowiedzi.

Lex
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Podejrzewam,że na tym forum niechętnie są udzielane fachowe porady osobom, które z lekceważeniem odnoszą się do naszego języka ojczystego.
Co Cię powstrzymuje od podania miejsca zamieszkania?
Waleria
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Dbam o polskie znaki jak dziewczyna o makijaż, bo to mój image, ale nie przeszkadzał mi ich brak w zrozumieniu Twoich potrzeb w stopniu znacznym.
Zatem, ponieważ wyobrażam sobie iż(jak większość tutaj)masz raczej niewielki areał, więc przyda Ci się środek bardziej uniwersalny, tani, klasyczny: Talstar, Karate Zeon. Zaletą tych środków oprócz krótkiej karencji jest szerokie spektrum działania- na wypadek gdyby to jednak nie były przędziorki.
Można podejść bardziej wyrafinowanie i zaatakować najpierw robale preparatem Nissorun, a potem Magus lub Pennstyl.
http://e-ogrodnik.com.pl/sklep-dzial-10 ... ojcze.html
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Dzięki bardzo za rzeczowa porade. Mam pytanie, czy aby ten preparat nie zaszkodzi dopiero co posadzonym drzewkom, czy ich nie spali?

Dziekuje bardzo za odpowiedz

Lex
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Oczywiście, nie spodziewam się porażenia roślin przy zastosowaniu się do instrukcji stosowania.
Gwoli uzupełnienia: dla czereśni spośród w/w rejestrację mają: Karate, Magus, Nissorun. Co nie znaczy, że pozostałe są szkodliwe- zazwyczaj jest to tylko kwestia formalności i opłacalności badań.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

maryann pisze:...Co nie znaczy, że pozostałe są szkodliwe- zazwyczaj jest to tylko kwestia formalności i opłacalności badań...
Nie użyłbym tutaj słowa zazwyczaj... owszem, zdarza się, że to kwestia braku ponownej rejestracji (koszty) - ale częściej wycofania danej grupy chemicznej (przepisy) lub słaba skuteczność (uodparnianie się patogenów na daną substancję)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. Mam pytanie, czy Polysect 003 EC tez moze byc? Podobno ma krotki okres karencji i ulega biodegradacji.

Pozdrawiam

Lex
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Lex pisze:czy Polysect 003 EC tez moze być? Podobno ma krotki okres karencji i ulega biodegradacji.
Tak, to podobny do Karate i Talstaru środek z grupy pyretroidów. Tu doszukasz.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Lex, a ja znowu w kwestii formalnej:
- przeczytałeś nasz regulamin? Bardzo polecam!
- naprawdę nie masz polskiej czcionki??? - Każdy może mieć POLSKIE CZCIONKI
- ukrywasz się? jeśli wpiszesz w swój Profil strefę klimatyczną, to chyba nikt nie wyśledzi twojego miejsca zamieszkania, a łatwiej będzie doradzać, no i przyjemniej "rozmawiać" z kimś skądś, niż z kimś znikąd.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”