Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Zablokowany
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Erazm pisze:...A co radzisz mi w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=16
Już odpowiadam w tamtym temacie
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

dtlissa Co do czereśni fakt trzeba jeszcze poczekać ale jak zaczną pękać te widoczne pąki to oznacza że szczep się przyjął, co do jabłoni jeśli ta gałązka wyrasta ponad miejscem szczepienia czyli ze zrazu to oczywiście będziesz miała gałęzie owocujące. :D
ów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 maja 2008, o 00:03

Post »

Dzięki. Jesteś pierwszą osobą, która poważnie potraktowała moje pytania:)

Poszperałem trochę w Internecie i znalazłem, że oczkowanie można przeprowadzić już teraz.
http://www.wiki.lasypolskie.pl/o/okulizacja-oczkowanie

Spróbuję na swojej śliwce węgierce zaszczepić 2 inne gatunki (chyba śliwa lubaszka i "damach"- cokolwiek to jest )
Zastanawiam sie jeszcze tylko co zrobic z wiśniami. Czy lepiej powycinać (i sadzić nowe) czy popytac w szkółkach o zrazy z mniej kwaśnych odmian. Która metoda da szybszy efekt?
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Oczkowanie żywym oczkiem stosuje się bardzo rzadko, należy używać śpiących [nierozwiniętych] oczek z zeszłorocznych pędów, teraz już raczej wszystko rośnie więc raczej nie da rady.

Drzewko wiśni dostępne w handlu powinny zaowocować w tym samym roku w którym zostało kupione, zaszczepione wiosną także może w rok po zaszczepieniu mieć już kilka wiśni.
Roman
ów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 maja 2008, o 00:03

Post »

Jeszcze raz Dzięki.

Niestety użyłem pąków z zielonym zamiast śpiących, zanim jeszcze przeczytałem Twój post. Mam nadzieję, ze to zupełnie nie przekresla całej roboty (6 oczek i pocięte palce :) Tak czy owak, jutro doszczepię ze 3 śpiące za Twoją radą.
Awatar użytkownika
janhel41
200p
200p
Posty: 364
Od: 29 kwie 2008, o 15:21
Lokalizacja: Skierniewice

Post »

Naukę przeszczepiania drzew owocowych radze rozpocząć od jabłoni.Przyjemnie mieć kilka odmian jabłek na jednym drzewie,poza tym jabłoń dobrze się zrasta.Przeszczepione zrazy innych drzew owocowych często się wyłamują.Radzę naukę rozpocząć od "kożuchówki'. ;:1
kozariusz
50p
50p
Posty: 52
Od: 20 maja 2008, o 17:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Szczepienie drzew owocowych

Post »

proszę o poradę co do szczepienia drzew owocowych
tzn. kiedy?
jak najlepiej??
które drzewa łatwo które trudno??
itd
w zasadzie wszystko to co powinienem wiedzieć o szczepieniu
z góry dziękuję za pomoc
Kozariusz
Awatar użytkownika
rjk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 mar 2006, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Post »

Interesują mnie szczepienia między gatunkowe np. czy można zaszczepić jabłoń na gruszy lub odwrotnie. Wiem że można szczepić na jarzębie gruszę, ale czy ma wpływ taka podkładka na smak owoców? Czy na pigwie można szczepić zarówno jabłoń jak i gruszę? Jakie dziwne podkładki są jeszcze znane?
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Szczepienie - skąd podkładka pod wiśnię i czereśnię

Post »

Witam,
Mam u siebie sprawdzone wiśnię i czereśnię, które chciałbym ukorzenić zaszczepiając na innym korzeniu. Sama instrukcja szczepienia nie jest problemem, ale rekonesansu po pobliskich sklepach dowiedziałem się, że w mojej okolicy (tak w promieniu 200km od Słupska) nie ma szkółek drzew owocowych, w których mógłbym kupić podkładkę.
Da się to zrobić wysyłkowo? Możecie polecić kogoś pewnego lub poratować w inny sposób?
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie masz jakichś dzików wyrastających z ziemi lub innych starszych drzew na które mógłbyś wszczepić odmiany które masz?
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post »

Też o tym pomyślałem, żeby wywalić kiepską wiśnię i na niej zaszczepić lepszą...
Pytanie tylko czy można (znaczy się z pozytywnym skutkiem) zaszczepić czereśnię na wiśni?
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pewniejsze było by zaszczepienie interesującej Cię odmiany wiśni na podkładce/starym drzewie ale wiśni i podobnie z czereśnią ale możesz spróbować je przekrzyżować tylko nie wiem jaki będą miały smak owoce. :D
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

ja z dzikimi wiśniami nie mogę sobie poradzić:) naprawdę dużo tego zawsze na wiosnę wypuszcza:)
Obrazek
przepraszam za jakość - telefon
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”