Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Zablokowany
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Trochę o szczepieniu w gruncie można przeczytać w:
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=332
Szczepienia nie są trudne, ale trzeba trochę poćwiczyć nim dojdzie się do dobrych wyników. Przy szczepieniu trzeba uważać na palce, łatwo przez nieuwagę o skaleczenia.
Roman
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

W tym roku szczepki z ubiegłego roku wypuściły liście i mają kwiaty, które muszę chyba zerwać. Po jakim okresie czasu od momentu szczepienia można dopuścić do owocowania takiego pędu?
Pozdrawiam Andrzej.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W tym roku usuń kwiaty - teoretycznie może i nie być problemu - ale jednak lepiej odciążyć nowy fragment i dopuścić do wzrostu wegetatywnego tej części
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziękuję. :lol:
Czy zdjąć już "opaski" zabezpieczające - nie zdejmowałem ich jeszcze.
Pozdrawiam Andrzej.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja osobiście jak szczepię to opaski zdejmuję dopiero we wrześniu. :D
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przemo pisze:Ja osobiście jak szczepię to opaski zdejmuję dopiero we wrześniu. :D
Ale rozumiem - jak szczepisz wiosną tego samego roku... a tu chodzi raczej o szczepienie wykonane w zeszłym roku, zgadza się?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tak chodziło mi o szczepienie w danym roku, jeżeli zaś szczep jest dwuletni dawno powinna być już zdjęta opaska bo uniemożliwia to grubienie szczepu oraz prawidłowe oblewanie przez podkładkę. :D
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dokładnie :wink: Mam nadzieję, że jeszcze nie wrosła... Erazm - zdejmij je jak najszybciej, ostrożnie i w "suchy" dzień
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Erazm pisze: Po jakim okresie czasu od momentu szczepienia można dopuścić do owocowania takiego pędu?
Ja pozwalam na owocowanie dopiero w trzecim roku od szczepienia na trzyletnim szczepie, jest już dość umocniony na podkładce i całkowicie z nią zlany. :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Zaraz zdejmę te opaski. Sąsiad z działki który uczył mnie szczepienia zalecał dłuższe ich przetrzymywanie.
Pozdrawiam Andrzej.
ów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 maja 2008, o 00:03

Szczepienie i międzygatunkowy Frankenstein

Post »

Witam. Jestem nową osobą na Forum i w ogóle w tematach ogrodniczych. Będzie mi miło jeśli ktoś odpowie na któreś z moich pytań.

1) Czy możliwe jest szczepienie drzewek owocowych ze zrazów odciętych teraz (bez przechowywania) ?

Wybaczcie, jeśli komuś to pytanie wyda się głupie, ale nie mam pojęcia o fizjologii roślin i do niedawna nie wiedziałem nawet, ze istnieje cos takiego jak szczepienie:)

2) Czy szkółki oferują zrazy? Chciałbym kupic i zaszczepić czereśnię Rivan na wiśni. Wychodzę z założenia, że tak będzie szybciej, niz gdybym sadził Rivan na własnych korzeniach

3) Chciałbym stworzyć międzygatunkowego Frankensteina używając wiśni, śliwki węgierki, śliwki damaszkańskiej i jakiejś jeszcze żółtej śliwki o dużych, żółtych owocach. Czy któraś z powyższych kombinacji jest możliwa?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Najpierw zaszczep wiśnię na wiśni,śliwę na śliwie, a jak się uda, kombinuj dalej.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

:lol: No proszę - na kilku portalach napisałeś dokładnie te same pytania... :lol:
Pozdrawiam :wink:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”