Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Zrazy nacięte, czekają na szczepienie. Tylko z podkładkami krucho :( Dla jabłoni mam tegoroczne, jeszcze za małe, a wiśnia się skończyła. Ma ktoś może nadmiar na zbyciu?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Poszukaj w szkółkach sadowniczych, oni jeszcze nie zaczęli szczepienia.
Pozdrawiam,

J
Awatar użytkownika
rjk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 mar 2006, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Poszukuję zrazów żółtych czereśni typu Drogana, Donissena itp. oraz czerwonych i żółtych śliw. Może ktoś ma?

Pozdrawiam :-)
gabrila
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 lut 2008, o 08:47
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

nocny_drwal pisze:Też mam problem z pozyskaniem podkładek. Praktycznie jedynie śliwę idzie kupić w dowolnej ilości , bo jest produkowana na żywopłot. Tylko co, jeśli szczepiona odmiana też ma być na żywopłot? Z tego powodu nie korzystam z podkładek u śliw, tylko je ukorzeniam. ;:173

Dziękuję bardzo za odpowiedź na PW
TMSZ_AS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 sie 2007, o 19:00
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam serdecznie,

Od kilku lat zbieram różne odmiany drzew iglastych. Niektóre z nich zamierzam w tym roku rozmnożyć poprzez szczepienie. Mam pytanie: jakie tworzywo stosuje się do szczepienia (łączenia podkładki ze zrazem) iglaków ? Mam tu na myśli kawałek kauczukowej gumki, która po kilku tygodniach "rozpada się samoczynnie". Nie wiem gdzie można ją kupić i jak się potocznie nazywa. Może ktoś mi pomóc? Pozdrawiam.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie tworzywo stosuje się do szczepienia (łączenia podkładk

Post »

ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Czy możecie wytłumaczyć jak ukorzeniacie gałązki pobrane z drzewek?W mojej okolicy są resztki starego podworskiego sadu.Nie wiem dokładnie jakie tam rosną drzewa,ale na pewno są czereśnie.Od wiosny będę tam zaglądała,żeby żeby zorientować się dokładnie co do gatunków drzew,można będzie jakoś pozaznaczać,bo szkoda,żeby stare odmiany przepadły.Tylko problemu w postaci szczepienia drzewek,to ja nie przeskoczę.
Ulka
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Zrazy(gałązki) pobrane z drzewek szczepi się na innych drzewkach różnymi metodami wiosną lub okulizacja(oczkiem) latem.
Zrazy ucina się już od stycznia i przechowuje w zimnej piwnicy albo w lodówce owinięte w folię,czas od czasu sprawdzając czy nie wysychają( można bardzo lekko zamgławiać wodą).
Na chwilę obecną to chyba ostatni dzwonek na pobranie zrazów.Oczka muszą być uśpione.
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

ugot czytaj tematy na forum.Możesz sama się nauczyć szczepić lub wynająć specjalistę.
Metoda prób i błędów.Wszystkiego można się nauczyć jak się chce. :D
ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

O szczepieniu czytałam sporo,ale nigdy nie widziałam wykonania tej czynności.Za radą Fallenagelew pozostaje mi rozglądnąć się za specjalistą.Dzięki za radę.
Ulka
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

wodnik
ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

witia,dziękuję za link
Ulka
Awatar użytkownika
cortyzol
100p
100p
Posty: 192
Od: 14 wrz 2008, o 21:06

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych

Post »

Witam
Mam pobrane na początku marca ładne zrazy śliw. Trzymam w garażu w ciemnej folii i przysypane końcówki wilgotnym piaskiem.Tak w zeszłym roku miałem podkłady jabłoni. Wszystkie się przyjęły.
Teraz mam najważniejsze pytanie chcę zaszczepić śliwy i potrzebuję dokładny opis charakterystyki drzewka na którym mogę szczepić. To znaczy w jakiej fazie rozwojowej wiosennej powinna być śliwa na której znajduje się podkład,przy szczepieniu np. w szparę albo kożuchówkę a kiedy przez stosowanie i kopulację.Pozdro
Bogdan
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”